bazı eksiler

Stronghold Kingdoms hakkında bize geri bildirim vermek için lütfen burayı kullanın.
Post Reply
zanbor
Posts: 10
Joined: Fri Aug 09, 2013 6:43 pm

bazı eksiler

Post by zanbor »

Oyunu bir süredir oynuyorum ve kendimce belirlediğim belli başlı eksiklikler şunlar

1-Benim aynı serverda 2 köyüm vardı ve bayağı geliştirmeme rağmen benden çok daha üstün mertebeli bir oyuncunun sıralı saldırıları sonucu iki köyümü de kaybettim. Bu da oyuna olan tüm cazibeyi bana kaybettirdi. Şöyleki ; köy zaptetmek biraz daha zorlaştırılmaı, çünkü o kadar emek harcıyorsunuz. Ayrıca sadece sonradan kurulan diğer köyler zaptedilebilmeli. ilk kurulan köye bir ayrıcalık tanınıp zapetme butonu pasif olmalı. Oynayanlar bilir tıpkı traviandaki merkez köy mantığı gibi..

2-Saldıran oyuncunun mertebesi saldırılan kişiden çok daha üstünse saldırı alan kişiye extra savunma bonusu verilmeli. Bu sayede aradaki dengesizlik adaletsizlik korunmuş olur

3-Sıralı saldırılara bir limit konmalı. Aynı birlikten 3 kişi size saldırı çıkıyor. En son saldırı yapacak kişi de zamanı dakikasına ayarlayıp kumandan yolluyor. Böylece zayıflamış savunmanızı çok kolay geçip köyünüz elden gidiyor. Bu çok yanlış bir uygulama. Sonuçta ne kadar savunmanız güçlü olursa olsun gelen sıralı saldırılar savunmanızı zayıflatacağı için en son gelecen kumandanlı orduya direnemeyecek ve köy elden gidecek.

4-Önceden yaptığınız ancak sonradan pişman olduğunuz yada taktik değiştirme anlamında geri almayı isteyeceğiniz araştırmayı geri alma kartı konmalı. Yani alacağınız kartlarla önceden yaptığınız herhangi bir araştırmayı iptal edip başka bir araştırmada kullanabilirsiniz. Oyunun en başından araştırmasına bastığınız herhangi bir araştırma varsa bunu oyunun sonuna kadar sürdürmek çok saçma bence

5-Köy gözetlemek zorlaştırılmalı. Casuslanmayı yani gözetlenmeyi engelleyebilmek için gerekirse casus öldüren bir asker araştırması eklenebilir. Kalenize koyacağınız bu birlikler sizi gözetlemeye gelen casusları öldürsün. Gözetlenen köy her zaman saldırıya açık hale gelir. Siz ordunuzu herhangi bir saldırıya gönderirken haritadaki oyuncu bunu göreceği için kalenizi hemen gözetleyip tüm kartları alarak kalenize saldırı çıkabilir. Gözetlediği için de belirlediği taktikle ya köyünüzü alabilir ya da çok zarar verebilir.

6-Oyunda hiç seslendirme yok. Ben önceden cd ile oynadığım stronghold crusaderde oyun için seslendirmeler mükemmeldi ve sırf o seslendirmeler için oynadığımı söyleyebilirim. Bu oyunda snake in Rat in Pig in sizi kızdıran ve bazen de bizi güldüren oyun için seslendirmeleri oyuna felaket renk katacaktır. Ayrıca oyun içinde eski stronghold müziklerinin de eklensin lütfen. mükemmel müzikler vardı önceden....

Şuan oyun için tespit ettiğim eksiklikler bunlar. Bu yazdıklarım ilgili yerlere ulaşırmı bilmiyorum ama ulaştığını bilirsem ben de oynamaya devam edicem :)

Tşk ler
zanbor
Posts: 10
Joined: Fri Aug 09, 2013 6:43 pm

Re: bazı eksiler

Post by zanbor »

ben köyümü kaybettikten sonra napim ben eksi onur almış ya da almamış ?? benim üzerinde durduğum sıralı saldırılar sonucu zayıflatılan köyü en son saldırıda zamanı ayarlayıp basit bir kumandan göndererek zaptedilmesi.
isterse 100 bin eksi onur olsun. benim aylarca emeğim gittikten sonra yemişim eksi onur işini!!
djmustafa32
Posts: 17
Joined: Wed May 08, 2013 4:55 pm

Re: bazı eksiler

Post by djmustafa32 »

ilk 3ü hariç katılıyorum şöyle ki;

4-Önceden yaptığınız ancak sonradan pişman olduğunuz yada taktik değiştirme anlamında geri almayı isteyeceğiniz araştırmayı geri alma kartı değil direk çekebilelim, gönderdiğimiz ordu neden çekilmiyor ÇOK SAÇMA !

5-Köy gözetlemek zorlaştırılmalı. Casuslanmayı yani gözetlenmeyi engelleyebilmek için gerekirse casus öldüren bir asker araştırmasına gerek yok, köyde casusunuz varsa diğer casusları şans faktörü veya sayı veya mertebe neyse o şekilde öldürsün. Mesela atak çıktın gözetlemeye adam senden evvel kalene gelirse, köyünde boşta duran gözcü yoksa gözlensin gibi...

6-Oyunda hiç seslendirme yok. Ultima Online oynardık zamanında aynı onun gibi salak bi müzik (*.mid :D mp3 bile değil). Sese ait hiçbir efekt yok (evde müzik yaptığım için hepsini hallederim yankı yok, phaser yok, delay yok vs filtreler yok)(diğer oyunlardan bari müzik koyulsun civilization gibi ne bilim total war vs.)
Kabul ederseniz tüm sesleri yaparım... Her türlüsünü, her türlü efekt ile...

7-Grafikler güçlendirilsin (bilgisayarı kötü olana da ayarlar konsun hemde program açılmadan işte dx 9 da başlat gölgeleri kapat şu çözünürlükte aç ne bilim dx 11de başlat gibi bu sayede herkes faydalanır) çok dandik bu grafikler 90lardan kalma..

Saygılar.
zanbor
Posts: 10
Joined: Fri Aug 09, 2013 6:43 pm

Re: bazı eksiler

Post by zanbor »

sonuçta bu oyun bir takım önerilerle eklemelerle daha zevkli ve favori olucak. ben kendimce belirlediğim eksikleri yazmıştım. bunlara ilave ya da eksiltme olabilir tabi.
Oyunda eski crusader gibi Pig in wolfun ve snake in köyünüzün onur çemberi içerisinde sistem tarafından kale kurmaları halinde size sataşan sesli efektleri yada msj ları eklenmeli bence. Ayrıca madem bu kaleler bize eksi onur veriyor. bu eksi onurun türkçesini düzeltsinler. Al kaleleri ne demek? ilk başladığımda bu eksi onur nerden geliyor anlamakta zorlanmıştım. Al kaleleri diye dişe yazıyor bu üçlünün kaleleri onur çemberinizde kurulduğunda. daha açıklayıcı bir ifade şart.

Bu casus işi üzerinde durulmalı. Önemli bence.
bir diğeri şu görev çarkları diye bişe var nedir anlamadım. biri bunu da açıklarsa sevinirim
saygılar
zanbor
Posts: 10
Joined: Fri Aug 09, 2013 6:43 pm

Re: bazı eksiler

Post by zanbor »

bir diüer husus; oyundan çıkmadan önce bir kaleye yada kurt inine saldırı çıktınız. Ordu dönüşünde direk köyünüzü savunmak için kalenize girebilmeli. size saldırı olduğunda ordunuz varken bile yokmuş gibi yağmalanıyorsunuz ya da hasar görüyorsunuz. Ordu varsa vardır. illa her ordu dönüşünde kalelere dizmenin ne mantığı varki. bir defa dizersiniz tamam ordu döndüğünde tekrar aynı yerde konuşlansın. ordunun her dönüşünde online olmaya ne gerek var. çok saçma
djmustafa32
Posts: 17
Joined: Wed May 08, 2013 4:55 pm

Re: bazı eksiler

Post by djmustafa32 »

zanbor wrote:bir diüer husus; oyundan çıkmadan önce bir kaleye yada kurt inine saldırı çıktınız. Ordu dönüşünde direk köyünüzü savunmak için kalenize girebilmeli. size saldırı olduğunda ordunuz varken bile yokmuş gibi yağmalanıyorsunuz ya da hasar görüyorsunuz. Ordu varsa vardır. illa her ordu dönüşünde kalelere dizmenin ne mantığı varki. bir defa dizersiniz tamam ordu döndüğünde tekrar aynı yerde konuşlansın. ordunun her dönüşünde online olmaya ne gerek var. çok saçma
+1
hndr
Posts: 1
Joined: Mon May 26, 2014 9:24 pm

Re: bazı eksiler

Post by hndr »

orduyu tekrar kaleye yerleştirme olayına katılıyorum , yukardaki arkadaşın söylediği olaydada haklı , merkez köye dokunulmamalı yada mertebe farkına göre bazı ek savunma kriterleri verilmeli diğer köye, okçuların x2 damage vurması vs veya iç kalenin daha seri vurarak , vuruş alanının genişlemesi gibi , benim düşencem de şu , oyunda zulalar ilk baştaki gelişmeler için çok yararlı evet katılıyorum. ama şöyle bi saçmalık var bana göre, ilerleyen lvllerde hiç bi çekiciliği kalmıyo ne onur nede mal açısından orda çıkan 2-3 bin odunu kim napsın. pazara satılırken 1000-1000 satılan şeyleri bi keşif askeriyle ben 200 tane alıp gelebiliyorum .( full araştırmasını yapamam , yaparsam hem gereksiz olacak hemde araştırma puanları boşa gidecek) baharat için tamam mesela 20 satılıyo , 20 alınıyo , ama kıyafet 50 satılıyo yine 20 alınıyo ve zula içindeki miktarda az. buna göre katlanmalı , baharat 500 çıkıyorsa kıyafetin vs nın bunun satış oranı gibi yani 2.5 katı çıkması gerek , aynı şey odun taş içinde geçerli. baharat eğer 500 çıkıyorsa (bi tüccar 20 tane alıyor, taşı 1000 tane alıyor) taşın ağacın baharatın 50 katı çıkması gerekli.
Avatarx6
Posts: 2
Joined: Thu Nov 13, 2014 2:46 pm

Re: bazı eksiler

Post by Avatarx6 »

почему в Мир 1 на карту Азербаджане нет такой район Масаллы ??
Пожалюиста вступайте)) :oops: :geek:
Attachments
Screenshot_26.png
Screenshot_26.png (304.28 KiB) Viewed 8184 times
Post Reply

Return to “Geri Bildirim”