5 Rocznica Stronghold Kingdoms - quiz (czwartek)!

Tutaj publikowane będą ważne komunikaty i uwagi dotyczące poprawek.
tretko
Posts: 3
Joined: Thu Oct 08, 2015 11:07 am
Location: pl

Re: 5 Rocznica Stronghold Kingdoms - quiz (czwartek)!

Post by tretko » Thu Nov 05, 2015 10:17 pm

Pytanie na dziś: Opisz, w jaki sposób zniszczyłbyś wrogie mury w najszybszy sposób.
Jeśli grałbym w AoE2 użyłbym kodu na samochód z katapultą "how do you turn this on", jeśli grałbym w StrongholdKingdoms i wygrałbym kilkanaście pakietów kart, wymieniłbym je na oddziały pikinierów oraz katapult :P
A jeśli miałbym odpowiedzieć tak w ogóle i w szczególe, czym najlepiej niszczyć wrogie mury, prócz oczywiście smoków, gumisiów i pokemonów, bo one bez wątpienia niszczą te mury najlepiej, to użyłbym armat, trebuszy, katapult, wszystkiego co miota ciężkie żelastwo i kamienie na kilkadziesiąt metrów w górę pod kątem 45 stopni :)))
Jeśli jednak miałbym niszczyć mury w grze StrongoldKingdoms i byłyby chronione przez łuczników, wysłałbym pierwszą falę łuczników do oczyszczenia wrogich jednostek z jednej ze ścian zamku. Następnie w drugiej kolejności posłałbym oddział pikienierów oraz katapult wraz z kapitanami z umiejętnościami salwy z katapult oraz okrzyku:)
Jeśli nie wygrałbym, żadnych pakietów kart, i chciałbym to zrobić jak najszybciej i jak najtaniej (bo nie wiem jak u Was z badaniami, ale u mnie mam maks w jednej z wiosek 3,3 katapult dziennej produkcji, a już mam rangę Markiza) to użyłbym łuczników i pikinierów wraz z kapitanem i około 20-30 katapult. 400 pikinierów to koszt w złocie około 20.000. Jeśli zbrakłoby zbroi lub pik, zawsze można gdzieś w gminach zakupić, co wyjdzie nam około 30.000 złota na 400 szt zbroi wraz z pikami. Koszt 400 szt katapult to około 72.000 złota. Do tego trzeba doliczyć kapitanów w obu przypadkach. Także, ja osobiście wybrałbym pierwszą opcję, ponieważ jest tańsza, szybsza, a przy użyciu okrzyku bitwnego, nasi pikinierzy z łatwością katapult przebijają się przez mury oraz fosy:)


dziękuję i pozdrawiam
tretko :)))

Lord Tomasz Wielki
Posts: 1
Joined: Thu Nov 05, 2015 10:11 pm

Re: 5 Rocznica Stronghold Kingdoms - quiz (czwartek)!

Post by Lord Tomasz Wielki » Thu Nov 05, 2015 10:20 pm

Oczywiście przy pomocy katapult maxymalnie wybadanych w obstawie łuczników.
To najlepszy sposób na niszczenie murów szkoda że nie ma możliwości zastosowania np.trebusza czy taranu.
A jeśli to mury Jerycha to trębacze wystarczą.

Xanoch.
Posts: 6
Joined: Wed Oct 14, 2015 1:37 pm

Re: 5 Rocznica Stronghold Kingdoms - quiz (czwartek)!

Post by Xanoch. » Thu Nov 05, 2015 11:13 pm

Ja tam widziałem w jednym filmie jak wepchali swinie w podkopie i je podpalili bo tłuszcz rozgrzany jak olej się rozszeza i tym samym wysadza mury szkoda tylko że już jest Piatke!!!!

WlolkPL
Posts: 17
Joined: Sat Jun 08, 2013 3:47 pm

Re: 5 Rocznica Stronghold Kingdoms - quiz (czwartek)!

Post by WlolkPL » Fri Nov 06, 2015 1:13 pm

najszybciej pójdą na okrzyk (taktyka na szybkie kopanie ) na katapulty. To jest najszybsza metoda

Piotrr1995
Posts: 7
Joined: Wed Mar 16, 2011 1:09 pm

Re: 5 Rocznica Stronghold Kingdoms - quiz (czwartek)!

Post by Piotrr1995 » Fri Nov 06, 2015 7:02 pm

Jeśli w kontekście SHK to oczywiście katapulty o obstawą łuczników przeciwko kontratakom kawalerii. Jeżeli natomiast chodzi o czasy nieco późniejsze niż średniowiecze, to armaty, natomiast najlepszym sposobem jest wysłanie kilku dobrze zamaskowanych żołnierzy, aby zdetonowali miny pod murem (zależnie od tego czy jest fosa, czy też nie), oczywiście pod osłoną nocy. Jest to dużo tańsze niż otwarte oblężenie, gdzie machiny przeciwnika mogłyby wyrządzić napastnikom dużych strat. Katapulty niszczyłyby mury przeciwnika, aczkolwiek wszędzie byłby gruz, który również byłby ciężki do przejścia dla wojsk jak lity mur. Natomiast eksplozja miny rozniosłaby gruz na wszystkie strony, przez co wyrwa w murze byłaby łatwiejsza do przejścia. Dlatego wraz z wzrostem technologii zaprzestano stawiać mury, nie miało to większego sensu.

Post Reply

Return to “Wiadomości i aktualizacje klienta”