Bitmeyen Savaş

Stronghold Kingdoms istemcisinin Oyuncu Haberleri kısmında hikayenizin anlatılması şansını yakalamak için burada haber ve hikayelerinizi paylaşın.
Post Reply
Hiddensoul
Posts: 4
Joined: Thu Oct 24, 2013 3:11 pm
Location: Al Hamra

Bitmeyen Savaş

Post by Hiddensoul »

Bir tarafta en eski yapısını ufak değişikliklerle koruyan oyunun enlerini barındıran kudretli hane 10 diğer yanda bir ortak amaç için bir araya gelmiş artık bu devrin sonlandırıp 2. çağı ulaşmak isteyen birbirinden yetenekli oyuncuları ve son koalisyonu ile hane 3.

Hane 3 2. çağı bitirmek isterken hane 10 2. çağı kendi otoritesinin, eski gücüne kavuşmuş bir şekilde haritnaın çoğunun ve hatta belkide tamamının siyaha bürünmüş haliyle-şartıyla çağı kapamak istiyordu.

Marmarada bir çok oyuncu dostunu kaybetmiş ve yanlış politikaları ile yalnızlaşan Setamoon oyunda yalnızlaşmıştı ancak hane 10 kendi otoritesini kurmak için setamoon ve paralı askerlerini yanına çekmeyi başarmıştı. hane 10 Ege'de başta İzmir ve Denizli yöresi olmak üzere zaman zaman yönetimi kaybetsede epeyce direniyor önüne her çıkan hane 3lüyü acımasızca yıkıyordu. Karadeniz'de Deli Manyak liderliğindeki ATB birlikleri kalıcı olmak için elinden geleni yapıyorlardı; az il tutsalar bile tamamen kolay kolay gitmiyorlardı. Artimenner ise kendi akıncıları ile il il gezip hane 3lü kim varsa onun başına kanlı bir bela olmaya devam ediyordu. Güneydoğu'da da yine ATB'den blackman baya ısrarcı idi; bir kaç yetenekli adamı ile hangi ilde bir yönetim açığı görse oranın yönetimini düşürüyor ve de Güneydoğu'da Hane10 iradesinin oluşmasına imkan veriyordu. Yine hane 3 deki Moğollardan hane 10 a geçen başta barbarossa gibi eski oyuncularda Karaman ve Adana gibi bölgelere nüfuz ederek Akdeniz ve İç Anadolu da hane 3'ün huzur dolu hayatına endişe veriyorlardı. Kısacası M_E_H_M_E_T liderliğindeki hane 10 her yerde mutlak güç olmasa da Anadolu'nun bir çok yerinde güçlü bir kaleye sahipdi. Tüm üyeleri eskidenki gibi hane 10'un üstün güç olmasını istemekteydi.

Ancak Hane 10 birmiyordu ki karşılarındaki güç aynı yönetim; savaş kültürlerinden gelmese bile Anadolu ve Trakya'nın dört bir köşesinden bir araya gelmiş ve darkdevil80'in liderliğine inanmış çok değerli savaşçılara, beylere ve hatunlara ev sahipliği yapmış bir hane 3'dü. Bu birbirinden değerli beyler ve hatunlar halklarına h10'un korku dolu düzeninin bitmesini ve 2. çağ için ne gerekiyorsa yapılacağına vaat ediyordu. Nitekim hane 3 halklarıda bu değerli ihtilaf liderlerinin sözlerine inanıyor ve bunun için elinden geldiğinin en fazlasını üretiyor ve seferber oluyorlardı. Hane 3 İç Anadolu, Akdeniz, Doğu Anadolu başta olmak üzere arada bir iki il kaybetse bile, er ya da geç h10 işgaline son veriyor ve geri hane 3 yönetimine kazandırıyordu.

Hane 3 belki hane 10 kadar enlerin ihtilafı değildi ancak, inanmışların bir paydada buluşmuşların ihtilafı olarak hane 10un korkutucu düzenine meydan okuyor ve de pek çok başarıya ulaşıyordu. Belki hane10 hala güçlüydü ancak mühimmatı, hammaddeleri, gıdası ve inanç puanları gittikçe azalıyordu ve hane 3ün bu birlikten kuvvet doğar inancı; inanç puanına ve askeri güce karşı zafer kazanıyordu.

Bir de haritada çeşitli haneler vardı bunların pek çoğu bir araya gelme girişimi bulunmasalarda arada bir kısmı bir araya gelmek istesede hane 3 ve hane 10 savaşı arasında kalmış halka kendini duyurmakta zorluk çekiyor ve bir çatı altında buluşamıyorlardı. Lakin hep varlığını sürdüren bu yerel güçler belki de ilerleyen dönemlerin hane 3'ünü, hane 10'unu kuracaklardı kim bilir...
Strateji savaşdan ibaret değil; savaş, diplomasi ve yönetimden oluşan bir bütündür. - Hiddensoul
Image
cerezpolitikasi
Posts: 11
Joined: Mon Jun 29, 2015 6:09 pm

Re: Bitmeyen Savaş

Post by cerezpolitikasi »

bu savaşın bitmesinin tek yolu var anlaşılan oda h10 ve h3 oyuncu sayılarına ve yoğunluklarına göre belli şehirlere çekilecekler yoksa h10 istediği kadar tırmalasın bence elle tutulur güvenilir oyunu sürdürecek bir tarafları yok

herkes bir tarafa çekilsin herkes şan puanı kassın 2. şan turuna geçilsin artık bu nedir arkadaş
BARBAR0SSA
Posts: 357
Joined: Thu Feb 28, 2013 5:28 pm

Re: Bitmeyen Savaş

Post by BARBAR0SSA »

Hidden sana cok kirildim :cry: :cry: , TGHden bahsetmemissin bile.

Arkadaslar bu oyunda savasan taraf her zaman kazanir. Monkla falan olcak is degil bu, buyrun gelin H10'a beraber kazanlim. Cagi bitirmek istiyorsaniz da beraber bitirelim. H10un kazanacagi gercekten cok bariz.
cerezpolitikasi
Posts: 11
Joined: Mon Jun 29, 2015 6:09 pm

Re: Bitmeyen Savaş

Post by cerezpolitikasi »

haritaya,sayılara ve istatistiklere bakınca herşey ortada hiçbirşey bariz değil valla kimse bu savaştan galip çıkamayacak bir 700 gün daha şan turunu kimse geçemez bence :lol: :lol: en azından bir barış yapıp şehirleri ve eyaletleri paylaşsanız 2. şan turunda çok hareketli bir savaş yapılabilir herkez heryerde olmuş herkesde inatçı kimse pes etmiyor etmezde :lol: :lol: en güzeli tarafsız kalmak :lol: :lol:
cerezpolitikasi
Posts: 11
Joined: Mon Jun 29, 2015 6:09 pm

Re: Bitmeyen Savaş

Post by cerezpolitikasi »

ne olmuş bilmiyorum ama bayram tatiline gidenleri h10 affetmemiş gibi adamlar iyi hazırlanmışlar ama emeğe saygı lütfen h3 kazanır dediydim ama artık h3 dağılır gider bence :geek:
Post Reply

Return to “Oyuncu Haberleri”