Araştırmalar Nedir, Nasıl Yapılır?

Stronghold Kingdoms'da yeniyseniz veya oyuna ilişkin sorunuz varsa yararlı tavsiyeler için buraya uğrayın.
Post Reply
Krogath

Araştırmalar Nedir, Nasıl Yapılır?

Post by Krogath »

Sevgili ihtilaf üyelerimiz, kardeş oyuncular ve Stronghold Fanlari,
Burada size oyundaki araştırmalar hakkında bilgi vermeye çalışacağım. Hata yapa yapa öğrendiklerimi sizinle paylaşıcam. Daha tecrübeli arkadaşlardan hatalarımı düzeltmelerini rica ediyorum. Şimdiden iyi oyunlar.

Araştırmalar Bölüm 1

Hesabimizi oluşturup oyuna girdiğimizde bildiğiniz üzere eğitim görevleri çıkıyor karşımıza. Bu görevleri bitirip Denyo(3) mertebesine ulaştığımızda elimizde hali hazirda 14 araştırma puanı bulunmakta. Şimdi gözünüz sakın korkmasın. biraz matematik yapıcaz. Önce işin matematik kısmına giriyorum çünkü burda bazı şeyleri önceden görmemiz lazım.

Oyunda toplamda 684 tane araştırma var.

Endistüri 160
Askeri 207
Tarım 96
Eğitim 221

şeklinde.Aynı zamanda belki dikkat etmiş olanlarımız vardırki bunlardan bazıları zaten yapılmış olarak başlıyoruz oyuna. Hangileri dersek:

Tarım
Meyve Bahçesi Yönetimi 1

Endistüri
Taş Çıkarma 1
Ağaç İşleri 1
Silah Üretimi 1

Askeri
Kale Yapısı 1
Tahkimat 1
Komuta 1
Askere Çağrı 1
Yağmalama 1

Eğitim
Sanat 1

Totalde 10 araştırma. Eğitim görevleri sırasında "sanat 2"yide biz yapıyoruz.
yani 11 araştırma yapılmış halde oluyor. ve elimizde harcanabilir 14 puan daha kalıyor.

bu yapılanları totalden cıkaralım, kaç araştırma kalmış görelim:

Endistüri 159
Askeri 202
Tarım 95
Sanat 219

Total 675

Şimdi bir hesapta oyundaki rütbelerimizi bitirdiğimizde elimize kaç araştırma puanı geçicek ona bakalım. Bildiğiniz üzere her ana ve alt rütbe atladığımızda 3er araştırma puanı kazanıyoruz.

Önce rütbelere bakalım bi. Uzun uzun burda göstermek istemediğim için linkini paylaşıyorum.

Mertebeler

gördüğünüz gibi Denyodan başlayıp son olarak Prensden, Veliaht Prens rütbesine atladığımız ana kadar totalde 134 defa rütbe atlayacağız. buda 402 araştırma puanı yapar.

Not:Veliaht prens olduktan sonra köy sayısını artırmak için rütbe atlamaya devam edebiliyoruz ancak bu işlemler araştırma puanı vermiyor.

Şimdi asıl görmenizi istediğim meseleye gelicek olursak 675 yapılacak araştırmaya 402 puanımızı yatırsak bile 273 yapılacak araştırmamız kalıyor.

İşte burda işin içine uzmanlaşma giriyor arkadaşlar. Devamı araştırmalar Bölüm 2 de.
bart1969

Re: Araştırmalar Nedir, Nasıl Yapılır?

Post by bart1969 »

veliaht prensten sonra puan gelmediği doğru mu?
Post Reply

Return to “Oyun Yardımı”