Page 1 of 1

İyi ki Doğdun Stronghold Kingdoms! - Pazar

Posted: Sun Nov 08, 2015 6:34 pm
by Lord Kind
Stronghold Kingdoms’ın 5. Yıldönümünü kutladığımız şu günlerde size günlük olarak değerli kart paketleri kazanma şansı veriyoruz. Buna ek olarak Facebook sayfamızdaki diğer yarışmaları da kaçırmayın. Beş günlüğüne forumda, her gün mümkün olduğunca uzmanca cevap vermeniz gereken bir soru soracağız!

Sorumuzu sorduğumuzda soru başlığında cevabınızı göndermek için 24 saatiniz olacak. Her gün en bilgili, zekice ve yaratıcı sorular seçilecek ve kart paketiyle ödüllendirilecek!

Hazır mısınız?

Günün sorusu (Pazar): Ordunuzu bir kaleyi kuşatmak için hazırlarken onlara hangi silahları verirdiniz? Lütfen iki ana silah seçip sebebini açıklayınız.

Not: Kazananlar Pazartesi günü TSİ 17:00'de açıklanacaktır.

Re: İyi ki Doğdun Stronghold Kingdoms! - Pazar

Posted: Sun Nov 08, 2015 7:25 pm
by AimerA
yay ve kılıç, yay ile yaylım ateşi kule savunmasını yoran ve zayıflatan bir yöntemdir. ideal olarak kale kuşatmasında uygulanması gereken ilk yöntem menzil silarları ve doğal olarak yaydır. ikinci silahım yakın mesafe silahı olacaktır, buda kılıç olması gerekir. diğer yakın mesafe silahlarına göre, topuz, gürz, balta gibi daha kullanışlıdır, taarruz sırasında yapısı sayesnide askerinize ceviklik sağlar ve öldürücü güç bakımından idealdir.

Re: İyi ki Doğdun Stronghold Kingdoms! - Pazar

Posted: Sun Nov 08, 2015 8:00 pm
by 21Efe21
Kılıç ve ok verirdim okçularla surlardaki askerleri oyalarken kılıçlı askerlerde yaklaşabilirlerdi kaleye ve yakın dövüşte de bence kılıç en iyisi

Re: İyi ki Doğdun Stronghold Kingdoms! - Pazar

Posted: Sun Nov 08, 2015 8:26 pm
by lorderman
ok verirdim çünkü menzilli silah olduğu için sur üzerindeki düşmanları etkisiz hale getirebilir bide kısa balta verirdim çünkü surlara * gibi aletlerle tırmanırken kullanması ve taşıması kolaydır

2 silah olunca bunlar oluyor ancak :))

Re: İyi ki Doğdun Stronghold Kingdoms! - Pazar

Posted: Sun Nov 08, 2015 10:24 pm
by Erdal Bakkal
Kalede gedik açabilmek için öncelikle mancınıklara önem veririm. Kalede gedik açıldıktan sonra bitirici hamle için kılıçlı askerlere ihtiyaç duyulur. Önem açısından ilk ikiyi bu silahlara ayırırım.

Re: İyi ki Doğdun Stronghold Kingdoms! - Pazar

Posted: Mon Nov 09, 2015 3:13 pm
by camokabenim
Surlarda gedik açmak için mancınık ve açılan surlardan içeri hücum etmek için kılıç verirdim.