It is currently Wed Oct 23, 2019 7:23 amReply to topic  [ 17 posts ]  Go to page Previous  1, 2
 İyi ki Doğdun Stronghold Kingdoms! - Perşembe 
Author Message

Joined: Wed Nov 04, 2015 3:18 pm
Posts: 2
Reply with quote
Post Re: İyi ki Doğdun Stronghold Kingdoms! - Perşembe
sadece duvarlar yıkılacak ise savaş çığlığını kullanmak en hızlı yol olacaktır


Thu Nov 05, 2015 5:56 pm
Profile

Joined: Fri Oct 25, 2013 2:54 pm
Posts: 4
Reply with quote
Post Re: cevap
Düşman duvarlarını mümkün olduğunca hızlı bir şekilde nasıl yıkacağınızı tanımlayın.

Düşman duvarlarını mümkün olduğunca hızlı bir şekilde yıkmak için mancınıkları [ctrl] tuşna basarak toplu seçimi etkinleştirip tek bir noktaya hedef vererek taş surları ve taş kuleleri yok etmeye yarar. Böylelikle mızraklı askerler seri bir şekilde rakip kalesine daha az hasarla ve hızlı şekilde iç kaleye doğru yönelecektir.
Komutanlı saldırılarda ise;
Yine aynı yöntemi uygulayıp, [ctrl] tuşna basarak toplu seçimi etkinleştirip tek bir noktaya hedef vererek elimizdeki komutan araştırmalarından faydanalabiliriz. "Mancınık yaylım ateşi" özelliği, ayarlamış olduğumuz saniye süresince etkili oranda ateş etmesini normaldekinden fazlasını sağlayıp etkisini daha fazla göstermiş olacaktır. Bir diğer komutan araştırması "savaş çığlığı" da rakibp kalenin duvar hasarını artırabilir ve etkisi olacaktır.


Thu Nov 05, 2015 8:11 pm
Profile

Joined: Sat Jun 25, 2011 6:42 pm
Posts: 5
Reply with quote
Post Re: İyi ki Doğdun Stronghold Kingdoms! - Perşembe
Yıkılacak duvarlara hedeflenmiş mancınık desteğiyle birlikte savaş çığlığıyla yürüyen askerler en hızlı şekilde duvarları yıkar.


Thu Nov 05, 2015 8:25 pm
Profile

Joined: Sat Oct 12, 2013 8:01 pm
Posts: 2
Reply with quote
Post Re: İyi ki Doğdun Stronghold Kingdoms! - Perşembe
5 kaptanın 2 si mancınık yaylım ateşi diğer 3 üde savaş çığlığı olacak sonra 50-90 arası mancınık ile iç kaleyi hedefliyeceksin kılıçlılar duvarlara ve hendeklere daha fazla hasar verdiği için tercihin kılıçlı olacak mancınıkların sağına soluna okçuları dizeceksinki tünelciler ve şövalyeler etkisiz hale getirmesin


Thu Nov 05, 2015 8:51 pm
Profile

Joined: Thu Nov 07, 2013 8:14 pm
Posts: 1
Reply with quote
Post Re: İyi ki Doğdun Stronghold Kingdoms! - Perşembe
Kılıçlı askerleri kaptanın savaş çığlığı ile güçlendirip arkadan da mancınık desteği ile duvarlar en hızlı halde yıkılabilir


Thu Nov 05, 2015 9:45 pm
Profile

Joined: Wed Aug 13, 2014 10:16 am
Posts: 4
Reply with quote
Post Re: İyi ki Doğdun Stronghold Kingdoms! - Perşembe
odaklanmış mancınıklar ve surların dibine yerleştireceğimiz kılıçlı askerler aralarına da kaptanlar kaptanlara taktikden savaş çığlığı vereceğiz o zaman surlar hemen yıkılır


Fri Nov 06, 2015 9:00 am
Profile

Joined: Wed Nov 04, 2015 4:05 pm
Posts: 4
Reply with quote
Post Re: İyi ki Doğdun Stronghold Kingdoms! - Perşembe
Saldırı yapılacak yöne 150 mancınık yerleştirilir. Merkezdeki mancınıkların hedefi doğrudan iç kaleye yönlendirilir. Köşelerdekiler ise konumlarına göre kale duvarının birinci ve ikinci sırasının ortasına atış yapacak şekilde hedeflendirilir.
Mancınıkları süvari (şövalye) ataklarından korumak için sağ ve sol köşeye okçular yerleştirilir. Tünelcilerden korumak için de kale duvarına en uzak noktadan sağ ve sol köşelere doğru tek sıra okçu dizilir. Mancınıkların ortasından bir mancınık kaldırılarak buraya da okçu yerleştirilir. Bu şekilde en fazla 250 okçu kullanılarak mancınıklar süvari ve tünelci hücümundan korunmuş olur ve böylelikle uzun süre ile atış yapmaları sağlanır.
En az 100 kadar mızrakçı da mancınıklarla kale duvarı arasındaki bölüme dizilir. Mızrakçılar hem kale duvarının yıkılması ile içeriden gelebilecek saldırılara karşı mancınıkları korurlar hem de (yalnızca mancınık kaldığında atak sona erdiği için) en dayanıklı birim oldukları için atağın uzun sürmesini sağlarlar.
Bu atağa hedefe varış süresini düşürmeyi ve maliyeti artırmayı göze alarak kaptan koyduğunuzda ise kaptanların 3 tanesine mancınık volesi 2 tanesine ise savaş çığlığı taktiği verilerek atak güçlendirilebilir.
Duvar yıkıcı bu mancınık atağından önce sadece okçulardan oluşan zamanlı (time atak) bir ön saldırıyla atak yapılacak olan duvarın okçulardan temizlenmesi durumunda ise mancınık atağının iç kaleye kadar ulaşması neredeyse garantilenmiş olur.
Bence kart paketini hak ettim :):)


Fri Nov 06, 2015 10:05 am
Profile
Display posts from previous:  Sort by  
Reply to topic   [ 17 posts ]  Go to page Previous  1, 2

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.