It is currently Thu Oct 17, 2019 11:08 pm

Reply to topic  [ 17 posts ]  Go to page 1, 2  Next
 İyi ki Doğdun Stronghold Kingdoms! - Perşembe 
Author Message

Reply with quote
Post İyi ki Doğdun Stronghold Kingdoms! - Perşembe
Stronghold Kingdoms’ın 5. Yıldönümünü kutladığımız şu günlerde size günlük olarak değerli kart paketleri kazanma şansı veriyoruz. Buna ek olarak Facebook sayfamızdaki diğer yarışmaları da kaçırmayın. Beş günlüğüne forumda, her gün mümkün olduğunca uzmanca cevap vermeniz gereken bir soru soracağız!

Sorumuzu sorduğumuzda soru başlığında cevabınızı göndermek için 24 saatiniz olacak. Her gün en bilgili, zekice ve yaratıcı sorular seçilecek ve kart paketiyle ödüllendirilecek!

Hazır mısınız?

Günün sorusu (Perşembe): Düşman duvarlarını mümkün olduğunca hızlı bir şekilde nasıl yıkacağınızı tanımlayın.

Thu Nov 05, 2015 2:59 pm
Profile

Reply with quote
Post Re: İyi ki Doğdun Stronghold Kingdoms! - Perşembe
Düşman duvarlarını en hızlı şekilde mancınık ve kumandan mancınıık yaylım ateşiyle yıkılabilir

Thu Nov 05, 2015 3:25 pm
Profile

Reply with quote
en güzeli kılıçlı askerleri duvar dibine koyup askerlerin ortasına kaptan koyarak , kaptana savaş çığlığı taktiği vermek. ayrıca kaptanın arkasında ne kadar fazla mancınık varsa duvar o kadar hızlı yıkılır. bu şekilde olursa kılıçlı askerler sanki önlerinde duvar yokmuş gibi hızla gidiyorlar.

Thu Nov 05, 2015 3:38 pm
Profile

Reply with quote
iç kale yönüne 60 mancınık sağ ve sol taraflarada 30'ar tane mancınık dizer hepsini iç kalenin ortasına atış yapacak şekilde hizlardım 5 kaptanlı ordu yapar kaptanlardan 3 ne bunlar belli aralıklarla dizerdim tabi;

savaş çığlığı verirdim dayanıklı ve sağlam olsun diye etraflarını mızraklılarla cevrelerdim mancınıkların korunması içinde etraflarına okçuları dizerdim böylelikle fazla kayıp vermeden iç kaleden yolu açmış olurdum... tabi eğer dünkü bahsi konuda yer alan şahmerdana (battering ram) da bu işin içinde yer alırsa daha kolay olurdu işimiz...

yani rakiplerimin kulağına gitmesin ama benim tarzım bu :)))

Thu Nov 05, 2015 3:48 pm
Profile

Reply with quote
Duvarı en hızlı şekilde yıkmak için; kılıçlı askerleri, kaptanın savaş çığlığı ile güçlendirip arkadan da mancınık desteği ile gerçekleştirilebilir.

Thu Nov 05, 2015 4:27 pm
Profile

Reply with quote
duvar yıkmak için en mantıklı hareket sıralı bı şekilde mancınık volesi attırmaktır 5 ci saniyede atılıcak sekildeki gibi 3 mancınık volesi ve kılıçlı askerlere 5 inci saniyede verilecek 1 savaş çıglıgı 1 saglık bonusu ile bonusların suresı bıtmeden en dıştan iç kaleye kadar olan tüm surları çok rahat bir şekilde yıkarsınız

!!!!!!!O!!!!!!!!
!!!!!!!O!!!!!!!!
!!!!!!!O!!!!!!!!

Thu Nov 05, 2015 4:34 pm
Profile

Reply with quote
Duvarları kılıçlı asker ve kaptanın savaş çığlığı taktiğiyle daha hızlı kırabiliriz. Veya mancınık ların hepsini aynı yöne saldırmalarını işaretlediğimiz zaman daha hızlı bir şekilde yıkacaklardır.

Eorlwulf

Thu Nov 05, 2015 4:49 pm
Profile

Reply with quote
Stronghold Kingdoms da kaleleri ve surları yıkmak için en etkili yöntem mancınıklardır, bu yıkıcı gücü desteklemek adına liderlik 1, kumandanlar 1, taktik 4 e kadar geliştirilmelidir. bu sayede mancınıkların arasına yerleştireceğiniz 1 kumandan çevresindeki 5 birimlik alandaki mancınıkları Savaş Çığlığı ile güçlendirecek ve kule yıkımını kolaylaştıracaktır. Aynı şekilde mancınık yaylım ateşi kumandan sayesinde ilgili surların yıkımında ekstra güc sağlayacaktır. yaylım ateşi esnasında sur dibinde kendi adamlarınızın bulunması mantıklı bir hareket olmaz çünkü kendi askerlerine hasar verme durumu avantajınızı dezavantaja cevirecektir.

Thu Nov 05, 2015 5:25 pm
Profile

Reply with quote
Öncelikle mancınıkları yıkılacak kısma odaklamak gerekiyor. Bütün mancınıklar tek bir noktaya odaklanınca daha yıkıcı bir güç oluşturabiliyor.

Thu Nov 05, 2015 5:33 pm
Profile

Reply with quote
Mancınıkları hepsini aynı kuleye hedeflersek sadece o kule yıkılır ama en uzağa hedeflersek o çizgideki bütün kuleler yıkılır.

Thu Nov 05, 2015 5:46 pm
Profile
Reply to topic   [ 17 posts ]  Go to page 1, 2  Next