It is currently Mon Oct 14, 2019 4:16 pm

Reply to topic  [ 3 posts ] 
 Moderatörler 
Author Message

Reply with quote
Post Moderatörler
Merhaba,

Alemdar54 kullanıcı adına sahip moderatörümüz uygunsuz hareketlerden ötürü moderatörlükten 18 Ekim 2014 itibariyle alınmıştır. Şu an aktif 1 moderatörümüz bulunmaktadır. Bu oyuncu horasgame'dir. Gelecek aylarda moderatör alımı gerçekleşebilir. Moderatörlerle ilgili bilgi almak için istemcide geçmişte yayınladığımız yazıyı aşağıda bulabilirsiniz.

Quote:
Oyuncuların moderatörlere özellikle hesap yasaklamaları gibi konularda ilginç sorular yönelttiklerini farkettik ve bazı konulara açıklık getirme ihtiyacı duyduk. Aslında yabancı olmadığımız bu sorun nedenini anlamasak da Türkçe dilinden sorumlu moderatörlerimizin başını diğer dillerde olduğundan daha fazla ağrıtmakta.

Moderatörler oyunda yönetici (admin) değildirler, Firefly Stüdyolarının çalışanı değildirler ve oyunu etkileyebilecek yetkilere sahip değildirler. Oyun içinde düzenin sağlanması için yetkin görülen ve oyuncular arasından seçilen; sohbet, posta araçları vasıtasıyla ya da köy isimleriyle bazı oyuncuların başka oyuncuları rahatsız etmesi durumunda müdahale eden kişilerdir. Moderatörlerin hiçbir hesabı yasaklama yetkisi yoktur. Moderatörler yukarıda belirtildiği gibi gönüllü olarak diğer oyunculara oyunla ilgili konularda yardımcı olmak ve bizimle oyuncular arasında bir köprü kurmak görevini yürütmektedirler. Moderatörler oyun yöneticileriyle ve şirket çalışanlarıyla doğrudan iletişim kurabilme şansına sahiptirler. Bu sebeple oyuncuların yaşadığı sorunları da bize ileterek sorunların tespiti ve çözüm önerileri hususunda bize yardımcı olmaktadırlar. Böylece her ay oyuna yapılan güncellemelerde de önemli katkı sağlamaktadırlar.

Moderatörler oyuncu oldukları için herhangi bir oyuncunun yapabileceği her şeyi yapabilirler. Moderatörler de diğer oyuncular gibi ihtilafların, hanelerin, dolayısıyla oyunun siyasi yapısının bir parçasıdırlar. Bir moderatörün size saldırmasının başka herhangi bir oyuncunın size saldırmasından hiçbir farkı yoktur. Moderatörler oyun içinde düşman hanede bulunsa bile oyunla ilgili sıkıntınız olduğunda onlardan yardım istemekten çekinmeyiniz.

Oyuncular ihtiyaç duyulduğunda başvuruya açıldığında yapılan başvuruların değerlendirilmesi sonucu seçilir. Şu an bir ihtiyaç olmasa da gelecekte olması durumunda haberlerden ve forumdan duyurulacaktır. Şu an oyunda Türkçe dilinden sorumlu Türkiye haritasında görev yapan 2 moderatör bulunmaktadır. Bunlar Alemdar54 ve horasgame'dir.

İyi oyunlar,
Firefly Stüdyoları

Tue Oct 28, 2014 12:38 pm
Profile

Reply with quote
Post Re: Moderatörler
dünya 1 türkiye haritasında başladığı günden beridir oynuyorum tüm görevleri ve bütün araştımaları bitirdim online süremde çok yüksektir insanlara yardım etmeyi seviyorum pek çok bilgiyede sahibim neden Moderatör olmayayım diye düşündüm bu görev için bir açıklık varsa talibim

saygılarımla
lorderman

Tue Feb 02, 2016 3:09 pm
Profile

Reply with quote
Post Re: Moderatörler
@lorderman moderatörlüğü geçtim senin bu oyunda oyuncu olarak bile yerin yok lütfen şansını başka oyunlarda dene

Wed Feb 10, 2016 12:10 pm
Profile
Reply to topic   [ 3 posts ]