Moderatörler

Önemli duyurular ve yama notları burada paylaşılacaktır.
Locked
Lord Kind
Posts: 67
Joined: Thu May 09, 2013 10:33 pm

Moderatörler

Post by Lord Kind » Tue Feb 18, 2014 6:52 pm

Merhaba,

M_E_H_M_E_T kullanıcı adına sahip moderatörümüz moderatörlüğü bırakmıştır. Şu an aktif 2 moderatörümüz bulunmaktadır. Bunlar Alemdar54 ve horasgame'dir. Moderatörlerle ilgili bilgi almak için istemcide yayınladığımız yazıyı aşağıda bulabilirsiniz.
Oyuncuların moderatörlere özellikle hesap yasaklamaları gibi konularda ilginç sorular yönelttiklerini farkettik ve bazı konulara açıklık getirme ihtiyacı duyduk. Aslında yabancı olmadığımız bu sorun nedenini anlamasak da Türkçe dilinden sorumlu moderatörlerimizin başını diğer dillerde olduğundan daha fazla ağrıtmakta.

Moderatörler oyunda yönetici (admin) değildirler, Firefly Stüdyolarının çalışanı değildirler ve oyunu etkileyebilecek yetkilere sahip değildirler. Oyun içinde düzenin sağlanması için yetkin görülen ve oyuncular arasından seçilen; sohbet, posta araçları vasıtasıyla ya da köy isimleriyle bazı oyuncuların başka oyuncuları rahatsız etmesi durumunda müdahale eden kişilerdir. Moderatörlerin hiçbir hesabı yasaklama yetkisi yoktur. Moderatörler yukarıda belirtildiği gibi gönüllü olarak diğer oyunculara oyunla ilgili konularda yardımcı olmak ve bizimle oyuncular arasında bir köprü kurmak görevini yürütmektedirler. Moderatörler oyun yöneticileriyle ve şirket çalışanlarıyla doğrudan iletişim kurabilme şansına sahiptirler. Bu sebeple oyuncuların yaşadığı sorunları da bize ileterek sorunların tespiti ve çözüm önerileri hususunda bize yardımcı olmaktadırlar. Böylece her ay oyuna yapılan güncellemelerde de önemli katkı sağlamaktadırlar.

Moderatörler oyuncu oldukları için herhangi bir oyuncunun yapabileceği her şeyi yapabilirler. Moderatörler de diğer oyuncular gibi ihtilafların, hanelerin, dolayısıyla oyunun siyasi yapısının bir parçasıdırlar. Bir moderatörün size saldırmasının başka herhangi bir oyuncunın size saldırmasından hiçbir farkı yoktur. Moderatörler oyun içinde düşman hanede bulunsa bile oyunla ilgili sıkıntınız olduğunda onlardan yardım istemekten çekinmeyiniz.

Oyuncular ihtiyaç duyulduğunda başvuruya açıldığında yapılan başvuruların değerlendirilmesi sonucu seçilir. Şu an bir ihtiyaç olmasa da gelecekte olması durumunda haberlerden ve forumdan duyurulacaktır. Şu an oyunda Türkçe dilinden sorumlu Türkiye haritasında görev yapan 2 moderatör bulunmaktadır. Bunlar Alemdar54 ve horasgame'dir.

İyi oyunlar,
Firefly Stüdyoları

Locked

Return to “Haberler ve İstemci Güncellemeleri”