Türkiye Dünyası - Yeni Moderatörler

Önemli duyurular ve yama notları burada paylaşılacaktır.
Locked
Lord Kind

Türkiye Dünyası - Yeni Moderatörler

Post by Lord Kind » Thu Nov 21, 2013 12:20 am

Merhaba,

M_E_H_M_E_T'in ardından Türkiye Dünyası için aramıza iki yeni moderatör daha katıldı.

horasgame ve Alemdar54'e yeni görevleri hayırlı olsun.

Önceki duyurumuzda net bir şekilde duyurmamıza rağmen hala bazı yanlış anlaşılmalar olduğunu farkettiğimden bazı noktalara tekrar değinmek istiyorum.

-Moderatörler Firefly çalışanı değildir, gönüllü oyunculardır. Firefly'dan oyun içinde bir destek görmemektedirler. Yani tek yaptıkları gönüllü olarak diğer oyunculara oyunla ilgili konularda yardımcı olmak ve bizimle oyuncular arasında bir köprü kurmaktır. Bunun yanında oyun içinde oyunu etkileyebilecek yönetici yetkilerine de sahip değildirler.

-Oyuncu oldukları için herhangi bir oyuncunun yapabileceği her şeyi yapabilirler. Moderatörler de diğer oyuncular gibi ihtilafların, hanelerin, dolayısıyla oyunun siyasi yapısının bir parçasıdırlar. Bir moderatörün size saldırmasının başka herhangi bir oyuncunın size saldırmasından hiçbir farkı yoktur. Moderatörler oyun içinde düşman hanede bulunsa bile oyunla ilgili sıkıntınız olduğunda onlardan yardım istemekten çekinmeyiniz.

Saygılarımla
Lord Kind

deepmountain

Re: Türkiye Dünyası - Yeni Moderatörler

Post by deepmountain » Wed Feb 12, 2014 11:25 pm

Evet bazen arada terbiyesiz mesaj da atabilirler başka hane liderlerine. Oyun moderatörleri herşeyi yapmaya serbest galiba.

aramızdaki fark bu sen konuşursun saçmalarsın dilediğin gibi iş icraate geldimi ilk kaçanda sensin köyleri ufaltıp kaçmak bir mareşala yakışmadı bak gemine fareler bile duruyor hatta hiç bi sorun yokken kaçıyorsun geminden :) avrupadada bütün türklerden uzak durmayı seçtik çünkü 2 güne zoru görünce köyünü ufaltıp karı gibi kaçar ve 2 ay sonra döner bok atmaya senin ve yoldaşların gibileri :))) size karşı en ufak kinimiz yoktu bugüne kadar ama yapcak bişey yok milletin dili torba değilki büzesinde sussun , biz senin adını anana kadar adımızı anmamalısın
bizim hane liderimiz ASLANCEM abimize M_E_H_M_E_T tarafından atılmıştır.

Ayrıca kim fareymiş merak ettik hane olarak.

Image

boramert

Post by boramert » Thu Feb 13, 2014 12:04 am

Bu mesaja inanmak mümkün değil , çok üzücü ve rahatsız edici bir mesaj...
Böyle birçok oyuncuya birden hakaret edilen bir mesajı normalbir oyuncunun dahi yazması yasaklanma nedeni iken , bir moderatörün bu mesajı yazması bu firmayı da zan altında bırakmış olacaktır . Umarım bu mesaj Firefly yöneticilerine ulaşır ve moderatörlerinin ne iş yaptığını kendileri görmüş olur , diyecek birşey yok çok üzücü

srkeskin

Post by srkeskin » Thu Feb 13, 2014 12:16 am

Oyun moderatorlerinin aynı oyunu oynamaları tamamen sacmalıktan ibaret zaten. Moderatorlerin hane uye olmalarını bırakın hane liderliğine soyunması bıle benı şaşkına dusurmustur. Savastıgın bırınden nasıl yardım talep edebılırsın aklım almaz :) .

Gelelim mehmet' e ;

Bu mesajda ne demek isteniliyor, kimler kışkırtılıyor, kimlere hakaret ediliyor.
Fare yakıştırması yaptıgın kişiler hane 1 uyesı. Bıkmadınız değilmi insanlara uşaklık etmekten, kart satın aldırtma cabası yuzunden 43 yaşındaki bir abimize sarfettiğin kelimelerden hic utanmıyorsun değilmi.

Madem herşey para kaç sikke ise soyle alalımda sus bari.

M_E_H_M_E_T

Post by M_E_H_M_E_T » Tue Feb 18, 2014 8:34 am

Lord Kind wrote:Merhaba,

M_E_H_M_E_T'in ardından Türkiye Dünyası için aramıza iki yeni moderatör daha katıldı.

horasgame ve Alemdar54'e yeni görevleri hayırlı olsun.

Önceki duyurumuzda net bir şekilde duyurmamıza rağmen hala bazı yanlış anlaşılmalar olduğunu farkettiğimden bazı noktalara tekrar değinmek istiyorum.

-Moderatörler Firefly çalışanı değildir, gönüllü oyunculardır. Firefly'dan oyun içinde bir destek görmemektedirler. Yani tek yaptıkları gönüllü olarak diğer oyunculara oyunla ilgili konularda yardımcı olmak ve bizimle oyuncular arasında bir köprü kurmaktır. Bunun yanında oyun içinde oyunu etkileyebilecek yönetici yetkilerine de sahip değildirler.

-Oyuncu oldukları için herhangi bir oyuncunun yapabileceği her şeyi yapabilirler. Moderatörler de diğer oyuncular gibi ihtilafların, hanelerin, dolayısıyla oyunun siyasi yapısının bir parçasıdırlar. Bir moderatörün size saldırmasının başka herhangi bir oyuncunın size saldırmasından hiçbir farkı yoktur. Moderatörler oyun içinde düşman hanede bulunsa bile oyunla ilgili sıkıntınız olduğunda onlardan yardım istemekten çekinmeyiniz.

Saygılarımla
Lord Kind
Moderatörlüğü o akşam bıraktığımı zaten admine söylemiştim ama hala düşmemişim moderatörlükten ve bu mesajı buraya atacak kadar düşmeniz gereksiz benki sırf türklere yardım için moderatör olmayı kabul etmiş hatta her türlü pis küfürlü mesajlarınıza katlanmış birisiyim örneğin boramert küfür alır kalkar mehmete forwardler olayın doğasına aykırı moderatör dediğin sadece izliyor ve acil durumlarda adminle iletişime geçiyor nasıl acil dersen hatırlarsanız 1 gün boyunca kimse giremedi oyuna ilk bunu belirtenlerden birisiyim .

@Srkeskin 43 yaşındaki abin raidcallda bütün türklerin olduğu konuşmada ağza alınmayacak kelimeler kullandı o kelimelere cevaptı bu mesaj

furkanbogoclu

Post by furkanbogoclu » Tue Feb 18, 2014 10:40 am

Buradakı çoğu kişiyle raid ve diğer iletişim ağlarında görüşmemize rağmen halen durumu anlamayanlar var . Raidcall kanalında çirkin sözler kullanıp kışkırtan biz değiliz. Ya bizde size sövecektik yada savaşacaktık . Savaşmayı seçtik. Ayrıca mehmet dediğinde haklıdır . Boramert siz beni raidcalla çağırıp Aslancemin liderliğini tanı birlik olalım demediniz mi ? Benim gönlüm faruktan yana ama yinede liderliği cem alsında dedikten sonra bize küfredende sizsiniz. Bu oyunda 1.günden beri tarafınızdan küfürlü mesajlar alıp , sineye çekende bizleriz . Şimdi tutturmuşsunuz bir firefly türküsü gidiyorsunuz . Noldu ? Bölgeleri alıp glory kazanmamız zor mu geldi ?

Kimse kusura bakmasın Mehmet haklıdır . Hiç bir zamanda bizim yararımıza olmayan bişey yapmamıştır . Aksine kurallara en sadık olan kişide Mehmettir aramızda . Bugün birlik olalım diyip yarın birlik olmak istediğiniz adamlara küfür edersen kimse kusura bakmasın karida olursun ,farede . Türkiye Haritasının olduğu bir serveri kalkıp zor gelince köy küçültüp iki kere kaçıp gitmeyle lider olunmaz . Lidersen savaşırsın sonuna kadar , Hodri meydan.

Lord Kind

Post by Lord Kind » Tue Feb 18, 2014 6:42 pm

Merhaba arkadaşlar,

Konuyla ilgili bana şikayet ulaştı bahsettiğiniz arkadaş tarafından ve ona da M_E_H_M_E_T'in moderatörlükten ayrıldığını bildirdim, ki bu bilgiyi size verdiğine göre o konuda da bilgilendirmiştir umarım. Ama o kısmı atlama ihtimaline karşı ona verdiğim cevabı tekrar kopyalıyorum.

13 Şubat 2014 günü verilen cevap;
Merhaba,

M_E_H_M_E_T kullanıcı adına sahip moderatörümüz kendisine haksızca yapılan oyunu etkileme gücü olduğuna dair suçlamalardan bıkıp bugün moderatörlüğü bıraktığını ve artık oyuna normal bir oyuncu olarak devam etmek istediğini açıkladı. Dolayısıyla kendisi artık moderatör değil. Kısa süre içinde forumda bununla ilgili gerekli duyuruyu yapacağız.

Dolayısıyla oyun içi postayla ilgili şikayetlerinizi sağ paneldeki "Bu Postayı Rapor Et" butonuyla yapabilirsiniz. Fakat biz şikayet sebebi kötü, argo olduğu durumlarda karşı oyuncuyu yine aynı panelden engellemenizi öneriyoruz. Böylece o oyuncular sizi rahatsız edemeyecektir.

Saygılarımla,
Lord Kind
@srkeskin, moderatörlerle ilgili daha önce bir arkadaşınız yasaklandığında desteğe talepte bulunmuştunuz ve bu konuda gerekli açıklamayı yapmıştık. Ek bir açıklama gereği görmüyoruz. Hatırlatmak için tekrar kopyalıyorum.

8 Şubat 2014 günü verilen cevap;
Merhaba,

Moderatörlerle ilgili lütfen istemcide yayınlanan yazıyı okuyunuz, bu konuda ayrıca bir açıklama ihtiyacı hissetmiyoruz. Moderatörlerin bizimle tek alakası bizle doğrudan iletişime geçme fırsatı olmalarıdır, bunun dışında sizin gibi oyunculardır ve sizin oyunda yapabildiğiniz her şeyi aynı şekilde yapmaya hakları vardır. Moderatörler sistem yöneticisi değildirler, hiçbir şekilde hiçbir sistem yönetim kaynağına erişimleri yoktur. Kısacası oynamalarının sebebi oyunu etkileme güçleri olmamasıdır. Sadece köy ismi değiştirme, sohbette diğer oyuncuları rahatsız eden oyuncuları sohbetten atma gibi yetkilere sahiptirler. Moderatörler aynı şartlarla İngiltere, Almanya, Fransa, Rusya ve diğer tüm dünyalarda aktif olarak oynamaktadırlar. Bu konuda gerçekten desteğe ihtiyacı olan kişilere yardımcı olabilmek için ayrıca bir cevap verilmeyecektir.

Belirttiğiniz oyuncuyla ilgili yasaklanma sebebi olmadığını nereden biliyorsunuz? Az önce kontrol ettim ve yasağın kurallara aykırı bir eylem sonucu gerçekleştiğini gördüm. Normalde bu kadar bile bilgi vermememiz gerekiyor, bir oyuncuyla ilgili bilgileri başka bir oyuncuyla paylaşamayız.

Kurallara uyduğunuz sürece hiçbir şekilde mağdur bırakılmanız mümkün değildir. Umarım kurallara uyar, oyunda keyifli vakit geçirirsiniz.

Saygılarımla,
Lord Kind
Moderatör olmayan bir kişinin hakaretinin normal bir oyuncunun hakaretinden doğal olarak hiçbir farkı bulunmamaktadır. İlk alıntıda belirttiğim gibi sağ panelden şikayet edebilirsiniz. Bir yaptırımı gerektiren bir durumda gereken yapılır, fakat forumdaki herhangi bir şikayetiniz ya da destek talebiniz hakkında işlem yapmamız ya da göz önüne almamız mümkün değildir.

KONU KİLİTLENMİŞTİR.

Saygılarımla,
Lord Kind

Locked

Return to “Haberler ve İstemci Güncellemeleri”