Konkurs - "Zagadki historyczne".

Rozmowa, która nie dotyczy gry Stronghold Kingdoms. Unikaj zaśmiecania forum!
Locked
Lord Jovial

Konkurs - "Zagadki historyczne".

Post by Lord Jovial » Sun May 05, 2013 5:34 pm

Tutaj odbywa się konkurs pt. Zagadki historyczne. Na początek myślałem tylko o historii Polski, może z czasem dodam coś innego (np. krucjaty). Plan jest taki - na rozwiązanie zagadki ma się tydzień, jeżeli ktoś odpowie pierwszego dnia dostaje 7 punktów, drugiego - 6, itd. Jeżeli nikt nie rozwiąże zagadki, ja podam odpowiedź i zaczniemy kolejną rundę. Po rozwiązaniu zagadki, kolejna runda rozpocznie się dnia następnego, czyli np. ja zadam pytanie w poniedziałek, ktoś odpowie we wtorek, to kolejna runda zaczyna się w środę.
Ustalmy, że kolejne rundy zaczynać będziemy o godz. 20.00.

Aby wygrać, użytkownik musi uzyskać 100 punktów.
Za zajęcie pierwszego miejsca użytkownik otrzyma 5 pakietów losowych kart.
Za zajęcie drugiego miejsca użytkownik otrzyma 3 pakiety losowych kart.
Za zajęcie trzeciego miejsca użytkownik otrzyma 1 pakiet losowych kart

Nie można edytować postów, bo ja niestety na forum cały czas nie siedzę i nie wiem, czy ktoś po prostu sobie nie wpisał czegokolwiek, tylko po to, żeby być "pierwszym", a jak ktoś inny doda odpowiedź to wtedy ta osoba edytuje swój post i wygrywa.

Oczywiście tylko jedna osoba może wygrać w każdej rundzie (ta, która jako pierwsza prawidłowo odpowie na pytanie).

Aby odpowiedź się liczyła trzeba podać słowo "ODPOWIEDŹ:" przed wypowiedzią, która dotyczy pytania konkursowego. Nie chcę robić z tego tematu tylko sztywnych postów z odpowiedziami, można komentować, podpowiadać, ale jeśli chodzi o konkurs liczy się tylko wypowiedź poprzedzona słowem "ODPOWIEDŹ:". Mam nadzieję, że jest to zrozumiałe :).
RANKING:
Perszyng - 103 pkt
LordPaka - 91 pkt
Lukasz83 - 66 pkt
andy1122 - 63 pkt
HubiZG - 49 pkt
pit.usa - 14 pkt
michal.wojtczak1 - 14 pkt
kill15 - 7 pkt
mcserwis - 2 pkt
Poinformujcie swoich znajomych, żeby częściej zaglądali na forum, może uda się im coś wygrać ;).

Lord Jovial

Re: Konkurs - "Zagadki historyczne".

Post by Lord Jovial » Wed May 08, 2013 5:58 pm

Zaczynamy! Przypominam, że każda zagadka trwa maksymalnie przez tydzień. Jeśli nikt nie zgadnie zastępuję ją kolejną!
Aby odpowiedź została uznana trzeba dodać słowo ODPOWIEDŹ: przed wypowiedzią! Przypominam, że zagadki dotyczą historii Polski.

1. Jak nazywała się społeczność określana mianem „mieszkańców pól”?

andy1122

Post by andy1122 » Wed May 08, 2013 8:16 pm

ODPOWIEDŹ : Polanie . strasznie niesprecyzowane pytanie.
Last edited by andy1122 on Wed May 08, 2013 8:25 pm, edited 2 times in total.

pit.usa

Post by pit.usa » Wed May 08, 2013 8:18 pm

ODPOWIEDŹ: Wódka, wino, ostre chlanie - tam na polach, to....POLANIE!

PS. Choć coś mnie w krzyżu lekko łamie, że to mogą być cyganie...

(lub bezdomni)
Last edited by pit.usa on Wed May 08, 2013 8:52 pm, edited 1 time in total.

michal.wojtczak1

Post by michal.wojtczak1 » Wed May 08, 2013 8:27 pm

ODPOWIEDŹ: Polanie
:))

kill15

Post by kill15 » Wed May 08, 2013 9:11 pm

Odpowiedź:
Gdy widze przed oczyma te kart paczki, dostaje nagle padaczki! Więc tak oto zgaduje: to Polanie! i was tym zaskakuje!

Lord Jovial

Post by Lord Jovial » Wed May 08, 2013 9:16 pm

Oczywiście prawidłowa odpowiedź to Polanie.

Widzę, że jednak nie dopracowałem zasad, dlatego andy1122, pit.usa, kill15 i michal.wojtczak1 otrzymują po 7 punktów. Od teraz nie można edytować postów, bo ja niestety na forum cały czas nie siedzę i nie wiem, czy ktoś po prostu sobie nie wpisał czegokolwiek, tylko po to, żeby być "pierwszym", a jak ktoś inny doda odpowiedź to wtedy ta osoba edytuje swój post i wygrywa.

Oczywiście tylko jedna osoba może wygrać w każdej rundzie (ta, która jako pierwsza prawidłowo odpowie na pytanie).

Jutro ok. 20.00 zamieszczę kolejna zagadkę!

andy1122

Post by andy1122 » Thu May 09, 2013 7:11 am

hmm mówisz że około 20 zamieścisz zagadkę , czyli aby dostać 7pkt trzeba będzie odpowiedzieć do 24 ?

Lord Jovial

Post by Lord Jovial » Thu May 09, 2013 8:23 am

Nie, 7 punktów można zdobyć od momentu zadania zagadki, czyli od 20.00, do 20.00 następnego dnia. Podobnie jest z resztą punktów. Jeżeli, np. zadam dziś zagadkę i do następnego czwartku do godziny 20.00 nikt nie odpowie, to zagadka przepada.

Lord Jovial

Post by Lord Jovial » Thu May 09, 2013 6:06 pm

Kolejna runda! Przypominam, że nie można edytować postów (jeżeli ktoś chce na nowo odpowiedzieć, to może napisać kolejny post). Punkty dostanie jedna osoba, ta która odpowie jako pierwsza prawidłowo na pytanie. Pamiętajcie o dodaniu słowa "ODPOWIEDŹ:".

2. Co wykrzyczał Otton III podczas swojej wizyty w Gnieźnie?

Locked

Return to “Nie na temat”