Problem z grą

Na tym forum można umieszczać informacje o błędach w grze, raporty dotyczące awarii systemu i komunikaty błędów napotkane podczas prób zainstalowania lub uruchomienia gry.
Valdeheart
Posts: 6
Joined: Sun May 11, 2014 8:22 am

Problem z grą

Post by Valdeheart »

Witam następujący problem pojawił się od dzisiaj. Gdy loguję się do gry po wyborze jakiego kolwiek świata pasek wczytywania wiesza się i gra się nie chce uruchomić. Po kilku krotnym uruchomieniu gry czasami zaskoczy i zaloguje się na dany świat ale nie można nic na nim zrobić. Nie da się posłać armii, zwiadu, kupców, mnichów. Nie da się także wejsć w ekran wiadomosci czy raportów nie wspominając o tym że gdy wejdę na ekran wioski mam czarne tło to samo tyczy się ekranu z zamkiem. Gram w tą grę od dłuższego czasu i pierwszy raz spotykam się z takim problemem. Czyszczenie pamięci DNS nic nie pomaga, reinstall także. Liczę na szybką naprawę tej usterki.
Pozdrawiam.
dorthonir
Posts: 1
Joined: Sun Feb 01, 2015 3:47 pm

Re: Problem z grą

Post by dorthonir »

Ja i moi znajomi również doświadczamy tego błędu. Czy Firefly robi coś w tej sprawie?
jordan991
Posts: 1
Joined: Sun Feb 01, 2015 5:12 pm

Re: Problem z grą

Post by jordan991 »

ja mam ten sam problem od wczoraj rana
palo21123
Posts: 7
Joined: Sun Feb 01, 2015 8:18 pm

Re: Problem z grą

Post by palo21123 »

Mam to samo
Nesunas
Posts: 3
Joined: Thu Sep 04, 2014 11:42 am

Re: Problem z grą

Post by Nesunas »

To samo u mnie. Zauważyłem dwie rzeczy. Pierwsza to, że problem dotyczy klienta steam, jak i standalone. Druga to, że problem dotyczy praktycznie tylko polaków. Gram na Europie i gadałem tam z cudzoziemcami. Absolutnie żaden nie miał takich problemów i nikt im znany takich nie ma. Ogólnie chodzi głównie o to, że podczas logowania na jakikolwiek serwer ładowanie się zatrzymuje i trzeba próbować jeszcze raz (czasem nawet trzeba wyłączać klienta albo zamykać proces przez menadżera w przypadku klienta steama), a jeżeli jakimś cudem uda się zalogować to maksymalnie (!) po 10 minutach wszystko się zawiesza i nic nie można zrobić. Po chwili odczekiwania wyskakuje okienko "przekroczono limit czasu połączenia" czy coś w tym stylu i wyrzuca grę do ekranu logowania. Jovial (czy jakiś inny admin jeżeli istnieje) mógłbyś to jakoś skomentować?

EDIT: Też wszystko usuwałem (KAŻDY plik związany ze strongholdem, przeszukałem nawet rejestry) i instalowałem od nowa. Nie pomaga. Dostawca internetowy też raczej nie jest tutaj winien, bo mam dwóch dostawców + net w telefonie. Na wszystkich trzech dzieje się to samo
Valdeheart
Posts: 6
Joined: Sun May 11, 2014 8:22 am

Re: Problem z grą

Post by Valdeheart »

Nesunas jest dokładnie tak jak piszesz problem tkwi po stronie firefly, a nie winie usługodawcy internetu ponieważ sprawdzałem łącze na stronach typu speetest czy pingtest i wartości pozostają bez zmian z tymi przed pojawiniem się tego błędu. Dodatkowo mogę powiedzieć jako taka drobna wskaówka że wczoraj po udanym zalogowaniu i wyczyszczeniu skrzynki z raportami udało mi się pograć przez 1h bez konieczności włączania od nowa gry. Gram nie przez steama więc problem ogólnie dotyczy chyba serwerów.
VanDeMar
Posts: 2
Joined: Fri Mar 22, 2013 8:44 am

Re: Problem z grą

Post by VanDeMar »

No u mnie jest dokładnie tak samo jak napisał Nesunas, zaczęło sie w sobote rano i trwa do dziś, normalnie tragedia... mam nadzieje że w końcu ktoś coś z tym zrobi
Nesunas
Posts: 3
Joined: Thu Sep 04, 2014 11:42 am

Re: Problem z grą

Post by Nesunas »

Przejrzałem inne fora w poszukiwaniu odpowiedzi na ten błąd, bo najwyraźniej Jovial nie ma zamiaru chociażby odpowiedzieć na ten wątek. Na francuskim forum wypowiedział się jeden z adminów. Wklejam oryginał i surowe przetłumaczenie translatorem (jak ktoś zna francuski to może przetłumaczyć, ale sens da się wyłapać). Żaden gracz nie znalazł jednak jeszcze rozwiązania, więc trzeba czekać aż to jakoś naprawi samo firefly
Spoiler! :
Après renseignement,

Le problème vient effectivement des serveurs et ne s'appliquent pas à tous les joueurs. En outre, le problème ayant surgit ce Week-End, il a été difficile d'intervenir directement. Il est entrain de se résoudre et tous le monde pourra jouer dans les prochaines heures.
Firefly présente ses excuses pour la gêne occasionnée.
Spoiler! :
Po informacji,

Problem naprawdę jest i serwery nie mają zastosowania do wszystkich graczy. Ponadto problem, który pojawia się w weekend, trudno było interweniować bezpośrednio. To jest w trakcie rozwiązywania i każdy może grać w najbliższych godzinach.
Firefly przeprasza za niedogodności.
Nic po za tym nie ma. Jak ktoś zainteresowany to może spróbować bawić się DNSem. Niektórym działa, reszcie nie bardzo.
Link do wątku: http://forum.strongholdkingdoms.com/vie ... 7&start=70
mikalll
Posts: 17
Joined: Fri Nov 01, 2013 3:14 pm

Re: Problem z grą

Post by mikalll »

mam to samo gufno :(
10 minut do końca ID i ja nie moge sobie posłać mnicha... no ale firefly ma zawsze racje a jęsli jej nie ma patrz wyżej.
kirisnik77
Posts: 7
Joined: Sat Aug 10, 2013 10:38 pm

Re: Problem z grą

Post by kirisnik77 »

Witam, mam identyczny problem jak moi poprzednicy. I dodatkowo straciłem przez to 3 karty. I jak tu grać jak na ciebie idą ataki a ty się nie możesz bronić!!!! Drodzy Admini uszanujcie nas coraz bardziej kurczących się graczy i dajcie normalnie pograć.
Locked

Return to “Pomoc techniczna”