Problem z glosami

Na tym forum można umieszczać informacje o błędach w grze, raporty dotyczące awarii systemu i komunikaty błędów napotkane podczas prób zainstalowania lub uruchomienia gry.
Locked
Rotorduin
Posts: 2
Joined: Tue Feb 04, 2014 8:21 am

Problem z glosami

Post by Rotorduin »

Witam.
Dzisiaj pojawil sie problem z glosami na 2gim polskim swiecie w gminie Susz, hrabstwo ostroda/olsztyn, a mianowicie mialem wyrownane glosy z bylym wojtem. po 6 i dodalem sobie kolejne 3 ktorych mi nie doliczylo. Nie byloby to tak istotne dla mnie gdyby obecny wojt cos dzialal dla gminy niestety odkad gram jest nieaktywny a gmina swieci pustkami :( Czy wogole daloby rade cos z tym zrobic?
Rotorduin
Posts: 2
Joined: Tue Feb 04, 2014 8:21 am

Re: Problem z glosami

Post by Rotorduin »

maksymalna ilosc glosow w tej gminie wskazuje na to ze jest 75 na chwile obecna... i wyglada to tak jakby w gminie jest to zalezne od ilosci graczy w gminie w sensie 15glosow na jedno miasto gracza i to by sie zgadzalo bo w gminie jest lacznie 5 miast przy czym 4 graczy nieaktywnych ;/
IAmBoskiM
Posts: 26
Joined: Wed Jan 29, 2014 7:17 pm

Re: Problem z glosami

Post by IAmBoskiM »

Może przed dotarciem twojego mnicha doszedł do stolicy gminy inny mnich i ci zaniżył o 3? I z tego co mi się wydaje to co kilka dni czy codziennie ilość głosów się zmniejsza, ale nie jestem pewien.
Arturko
Posts: 12
Joined: Wed Jul 10, 2013 7:42 am

Re: Problem z glosami

Post by Arturko »

Głosy Twoje są ważne 7 dni. Oznacza to że codziennie na każdą osadę w gminie otrzymujesz 3 głosy. Możesz je kumulować na koncie i oddać na wójta raz na 7 dni, albo oddawać codziennie. Więcej niż 21 głosów ( 7 dni x 3 głosy dziennie) za 1 osadę nie zdobędziesz.
Ósmego dnia głosy z dnia 1 są zerowane, niezależnie od tego czy je oddałeś na wójta, czy też trzymasz je na koncie. Dziewiątego dnia z drugiego i tak dalej.
Dlatego tak ważne jest codzienne głosowanie na wójtów, gdyż ilość głosów jest zmienna, i przy aktywności "falującej" - czyli głosują co kilka dni, może się zdarzyć że wójt zostanie bez głosów, albo z małą ich ilością i łatwo będzie go przegłosować.

Jest jeszce drobny wyjątek przy gminach z małą ilością aktywnych graczy. Głosy mogą się nie naliczać codziennie przy głosowaniu z racji nieaktywnych sąsiadów. Mimo że codziennie oddajesz głos na siebie to bez przynajmniej jednego głosu od sąsiadów Twój stan głosów może stać na tym samym poziomie. Często tak bywa w nowo zasiedlonych gminach, gdzie jest jeden, lub dwóch tylko aktywnych graczy, a reszta kont jest od dłuższego czasu nieaktywna i system je już przygotował do usunięcia. Nie wiem dlaczego tak jest, ale sam osobiście już takie przypadki miałem.

Głosy oddane za pomocą mnichów też się "kasują" po 7 dniach od głosowania. Dlatego tak ważne jest stałe i systematyczne głosowanie na wójtów, szeryfów i zarządców prowincji, no i rzecz jasna króla...
Locked

Return to “Pomoc techniczna”