Takie same IP

Na tym forum można umieszczać informacje o błędach w grze, raporty dotyczące awarii systemu i komunikaty błędów napotkane podczas prób zainstalowania lub uruchomienia gry.
Adamiss
Posts: 8
Joined: Wed Apr 10, 2013 7:10 pm
Location: Lca

Takie same IP

Post by Adamiss » Sun May 12, 2013 12:10 pm

Witam, zaprosiłem paru ziomków do gry, gdy ugadali my się o atak na pewnego gracza u jednego z nich wystąpił komunikat, iż nie można wysłać więcej niż jeden atak z tego samego IP, mamy internet od tego samego usługodawcy, jest to firma "eturbo.pl" internet radiowy, ich nicki w grze:
Bi4ly2107
JarGal
Konto JarGal było utworzone na moim komputerze, a bi4ly nie był nigdy logowany przez mój adres IP.

Lord Jovial
Posts: 487
Joined: Thu Dec 13, 2012 3:06 pm

Re: Takie same IP

Post by Lord Jovial » Sun May 12, 2013 6:00 pm

Jeśli używasz wspólnego łącza, na którym używany jest ten sam publiczny adres IP dla wszystkich graczy na tym łączu, możliwości wykonywania pewnych działań będą ograniczone. Współużytkowanie adresu IP ma miejsce, gdy gracze korzystają ze wspólnej sieci, np. są to osoby z tego samego domu lub biura.

Te działania to:
Głosowanie na gracza używającego tego samego łącza.
Przyjęcie roli wasala lub seniora w odniesieniu do gracza korzystającego z tego samego łącza.
Wysyłanie posiłków do graczy korzystających z tego samego połączenia.
Używanie funkcji mnichów (interdykt, rozgrzeszenie i ekskomunika) w odniesieniu do graczy korzystających z tego samego połączenia.
Handlowanie z graczami korzystającymi z tego samego połączenia.
Atakowanie jednego celu (dotyczy wyłącznie ludzi) wspólnie z graczami korzystającymi z tego samego połączenia.

Możliwa jest też sytuacja, w której osoby mające tego samego usługodawcę internetowego z dynamicznie przydzielanymi adresami IP uzyskają ten sam adres IP.

Gracze z aktywnymi żetonami Premium nie podlegają tym ograniczeniom.

pit.usa
Posts: 11
Joined: Mon Mar 28, 2011 1:43 am

Re: Takie same IP

Post by pit.usa » Mon May 13, 2013 2:28 pm

Trzeba bulić a będzie cacy.

Lord Jovial - pytanie natury technicznej. Jakimi dysponujecie metodami aby ustalić czy dane konta to np. brat i siostra na tym samym IP i kompie lub tak jak w temacie w obrębie tego samego ISP - co jest legalne, a jakimi aby ustalić czy dany delikwent zarejestrował sobie 10 multi? Odpowiem najpierw sobie sam. W razie potrzeby - proszę o późniejszą weryfikację : jest to niemożliwe do zrobienia co też skłania do stwierdzenia, że można nastukać sobie multikont ile się żywnie podoba, bowiem nie ma takiej możliwości aby sprawdzić czy z konta na konta przeskakuje jedna osoba, czy też robi to brat i siostra. Jednak historie niektórych banów są conajmniej dziwne. Bo jeśli założymy, że ktoś wygadał się w wiadomości "in game", że dane konto "xyz" jest jego multi to sprawa jest jasna. Taki dowód jest najmocniejszy po forwardzie do administracji.

Bo nawet jesli sprawadza sie logi, aktywność danych graczy - ciągłe przeskiwanie z konta na konta, minuta po minucie, co może skłaniać do podejrzeń, że tam po drugiej stronie jest jedna osoba to jednak pewności nigdy nie będzie. To rodzeństwo z wcześniejszego przykładu może przecież perfekcyjnie współpracować i się zmieniać :) Zakładam, że bany lecą dla tych którzy się wygadali o multi w grze i dla tych bez "premium", gdy na koncie dzieją się różne dziwne rzeczy - czyli zmiany IP lub używanie proxy aby obejść ograniczenia wynikające z braku premium. Wynika z tego, że oszust z 10 kontami plus premium na każdym jest absolutnie bezpieczny i nie do wykrycia.


I kolejne pytanie. Po wprowadzeniu updejtu którym dał nam tryb "wakacyjny", dużo się mówi, że główną "zbrodnią" obecnie jest zmiana IP w obrębie jednego konta i po to jest tryb wakacyjny, aby w razie wyjazdu go włączyć. Czy to prawda? (co z tymi którzy w ramach ISP mają dynamiczne IP i zawsze wbijają na nowym?)Znam historię gracza, który dostał bana i zbiegło się to z wyjazdem na konferencję za granicę, gdzie używał lokalnego połączenia aby po prostu dbać o konto. Po licznych ticketach z wyjaśnieniami i pomocą członków housa ten gracz został odbanowany. Czyli chodziło o zmianę adresów IP w ramach tego samego konta, tak?

No i z tym wiąże się ostatnie pytanie - czy dysponujecie narzędziami, które automatycznie wykrywaja takie zmiany, czy może zawsze procedurę "sprawdzania" wszczyna ticket? Skłaniam się ku temu, że są jakieś narzedzią, bowiem ciężko sobie wyobrazic, że ktoś miał takie przeczucię, np wróg, że dany gracz akurat wyjechał za granicę, gra na innym IP - więc warto posłać ticketa. Opowiedz jak to wygląda od kuchni.

Adamiss
Posts: 8
Joined: Wed Apr 10, 2013 7:10 pm
Location: Lca

Re: Takie same IP

Post by Adamiss » Mon May 13, 2013 3:24 pm

Czyli się nic nie dowiedziałem, bo to co ty mi powiedziałeś to wiedziałem.
Nie jest to ani mój brat, jak i jeden i drugi ani nie jest z mojej rodziny, jest to kolega który mieszka parę domków dalej ode mnie, jeżeli o to mnie pytasz.

Lord Jovial
Posts: 487
Joined: Thu Dec 13, 2012 3:06 pm

Re: Takie same IP

Post by Lord Jovial » Mon May 13, 2013 4:02 pm

Adamiss wrote:Konto JarGal było utworzone na moim komputerze...
System zapamiętał Twój adres IP. Ograniczenie to zostanie zniesione po upływie od 7 do 14 dni od momentu zaprzestania współużytkowania adresu IP.

pit.usa, mamy swoje sposoby :).

_VIQ_
Posts: 46
Joined: Tue May 07, 2013 7:47 pm

Re: Takie same IP

Post by _VIQ_ » Mon May 13, 2013 9:35 pm

pytanie natury technicznej. Jakimi dysponujecie metodami aby ustalić czy dane konta to np. brat i siostra na tym samym IP i kompie
sporo tego jest, modem mac, pc mac, i wszystko to co zbiera bios czyli wszystkie numery seryjne, cała konfiguracja systemu + numer seryjny systemu.

pit.usa
Posts: 11
Joined: Mon Mar 28, 2011 1:43 am

Re: Takie same IP

Post by pit.usa » Tue May 14, 2013 4:01 am

Adamiss wrote:Czyli się nic nie dowiedziałem, bo to co ty mi powiedziałeś to wiedziałem.
Nie jest to ani mój brat, jak i jeden i drugi ani nie jest z mojej rodziny, jest to kolega który mieszka parę domków dalej ode mnie, jeżeli o to mnie pytasz.
Przecież nie kierowałem tego do Ciebie tylko do Lord Joviala. Pytania ogólne, lekko powiązane z Twoją sprawą. I tutaj nic nie wiadomo, bo Firefly o niczym nie mówi.
pit.usa, mamy swoje sposoby .
Innej odpowiedzi się nie spodziewałem bo jeszcze nikt innej nie dostał :lol: Chociaż są też pytania na które mógłbyś odpowiedzieć bo nie dotyczą bezpośrednio Waszych metod tj. ta zmiana IP-ISP w czasie podróży. Pewne rzeczy stałaby się jasniejsze i Wasze działania bardziej transparentne.
sporo tego jest, modem mac, pc mac, i wszystko to co zbiera bios czyli wszystkie numery seryjne, cała konfiguracja systemu + numer seryjny systemu
No tak VIQ, ale to jest przydatne kiedy mamy min. dwa komputery. Ja pytam o sytuację gdy jest jeden PC i ta rodzinka brat+siostra+mama+rybka...wszyscy mają konta, zawsze sie zmieniają gdy chcą sobie pograć no a z drugiej strony jest jeden człowiek i 2-3 konta. Jego konta...nikogo innego. Tego nie da się fizycznie stwierdzić czy występuje sytuacja nr 1 czy nr 2. Więc jest to przyzwolenie na czitowanie. Jedno, dwa trzy multi + premium i jesteś bezpieczny. Do takich wniosków skłania analiza regulaminu.

Michał
Posts: 175
Joined: Thu Nov 04, 2010 7:23 pm
Location: W1/3/6/7

Re: Takie same IP

Post by Michał » Thu May 23, 2013 7:41 am

Pit ja ci odpowiem. Jak zabulisz to jesteś siostrą bratem i rybką a jak nie bulisz to jesteś multi które potrzebujwe bana.jak lubisz shk to koledzy pożyczą cikonto albo zrobisz nowe i zapłacisz żeby szybko wrócić na swój dawny poziom jak zaczynasz na prawie nowym świecie. zgadłem prawda? właśnie dlatego dostałem bana, prawda? Nawet jak mój brat mialn aktywną premiumke a ja mu nigdy nic nie wysyłałem

Adamiss
Posts: 8
Joined: Wed Apr 10, 2013 7:10 pm
Location: Lca

Re: Takie same IP

Post by Adamiss » Mon Jul 08, 2013 8:57 am

ostatnio chciałem przy atakować gminę, po flagę i dodałem zdjęcie dla wszystkich niejasności, nikt wcześniej nie korzystał z mojego komputera ani internetu oprócz mnie i mojego konta.
http://img.kampno.pl/images/sghk.png
Image

Lord Jovial
Posts: 487
Joined: Thu Dec 13, 2012 3:06 pm

Re: Takie same IP

Post by Lord Jovial » Mon Jul 08, 2013 10:04 am

Istnieją pewne ograniczenia dotyczące działań, które mogą wykonywać gracze o identycznych adresach IP. Ograniczenia związane z korzystaniem z tego samego adresu IP podczas współdzielenia łącza internetowego dotyczą kont nie działających w trybie Premium. Może się to zdarzyć, gdy do połączenia z Internetem służy jedna linia, np. w domu, akademiku, kawiarni, pracy albo na uczelni.

Ograniczenie to zostanie zniesione po upływie od 7 do 14 dni od momentu zaprzestania współużytkowania adresu IP.

Post Reply

Return to “Pomoc techniczna”