It is currently Sat Jun 23, 2018 10:28 am

Reply to topic  [ 10 posts ] 
 Quiz z nagrodami na czacie polskiego świata! 
Author Message

Reply with quote
Post Quiz z nagrodami na czacie polskiego świata!
Witam!

We wtorek, 30 lipca o godzinie 20.00 odbędzie się tzw. „chat quiz” na czacie polskiego świata. Quiz będzie się składał z 25 pytań, które będą dotyczyły historii Polski, gry Stronghold Kingdoms oraz firmy Firefly Studios. Oczywiście przewidziane są nagrody!

1 miejsce – 1x Pakiet losowy nadzwyczajny, 5x Pakiet losowy, 2x 7-dniowy żeton Premium
2 miejsce – 5x Pakiet losowy, 1x 7-dniowy żeton Premium
3 miejsce – 5x Pakiet losowy

Dodatkowo, każda osoba, która odpowie jako pierwsza na 3 pytania dostanie 3 Pakiety losowych kart (nie dotyczy osób, które znajdą się na podium).

Zasady:
- za każdym razem wygrywa osoba, która jako pierwsza odpowie prawidłowo na pytanie,
- wszyscy uczestnicy muszą słuchać się moderatorów (VarrLirr, Arturko, PastTime) oraz admina (moja skromna osoba),
- osoby, które będą spamowały, obrażały innych, przeszkadzały w przebiegu quizu zostaną wyrzucone z czatu i dostaną 7-dniową blokadę na czat,
- tylko admin i moderatorzy mogą używać CapsLock'a,
- pytania będą pojawiały się w następujący sposób "PYTANIE 1: Podaj datę otwarcia polskiego świata w grze Stronghold Kingdoms."
- każde pytanie trwa 2 minuty, jeżeli przez ten czas nikt nie odpowie prawidłowo na pytanie, przechodzimy do kolejnego
- gdy ktoś poprawnie odpowie na pytanie, admin (czyli ja) powie STOP, aby zakończyć daną rundę

Thu Jul 25, 2013 11:23 am
Profile

Reply with quote
Post Re: Quiz z nagrodami na czacie polskiego świata!
Dziękujemy za udział!

Zwyciężył TheKimi563! (5 odpowiedzi)

Na drugim miejscu znaleźli się: kosmo246, dreanerion, gacus108, Onvil (2 odpowiedzi)

Najniższy stopień podium zajęli: Domownik, Losiek245, LordPaka, Pueblo, Normadus, Akullka, SqbanyPL, Twierdzafan, Krakowiak, NaturalV, mdp321, Rafal96 (1 odpowiedź)

Jeżeli chcecie, aby takie quizy odbywały się częściej, dajcie znać! Podzielcie się swoją opinią!

ODPOWIEDZI:

I. Pytania historyczne:
PYTANIE 1: W którym roku Bolesław Krzywousty podzielił kraj między swoich synów? - w 1138 r.
PYTANIE 2: Jak ukarał swojego brata Bolesław III Krzywousty? - ukarał go oślepieniem
PYTANIE 3: Podaj dokładną datę przybycia Ludwika Węgierskiego do Krakowa. - 7 listopada 1370
PYTANIE 4: W którym roku został ukoronowany Jan I Olbracht? - 1492
PYTANIE 5: Gdzie zmarł Zygmunt II August? - w Knyszynie
PYTANIE 6: Między kim został podpisany traktat brzeski w 1918 roku - Niemcy, Austro-Węgry i sojusznicy z ZSRR
PYTANIE 7: Ile lat trwał Potop szwedzki? – 5 lat
PYTANIE 8: Kto rządził w Polsce w latach 1674-1696? - Jan III Sobieski
PYTANIE 9: Jak nazywało się państwo polskie za panowania dwóch ostatnich Piastów i Andegawenów? - Zjednoczone Królestwo Polskie
PYTANIE 10: W którym roku dokonano III rozbioru Polski? – 1795

II. Pytania o SHK:
PYTANIE 11: Od której rangi można burzyć wioski innych graczy? – 16, Rycerz/Dama
PYTANIE 12: Ile złota maksymalnie można ukraść z innej gminy ( w procentach )? – 50%
PYTANIE 13: Ile było wersji Alpha gry? - 4
PYTANIE 14: Jak nazywa się osiągnięcie, które zdobywa się, gdy stajemy się królem danego państwa? – Lwie Serce
PYTANIE 15: Przez ile czasu od wysłania ataku na innego gracza, można ten atak anulować? – 5 minut
PYTANIE 16: Podaj dwa sposoby na obracanie bramy, którą chcesz postawić w zamku. – Spacja, kółko myszy
PYTANIE 17: Ile targowisk można postawić w jednej wiosce? - 10
PYTANIE 18: Ile punktów wiary daje katedra? - 100
PYTANIE 19: Który Dom nosi nazwę „Panny”? – Dom 20
PYTANIE 20: Jak nazywa się podstawowa wioska każdego gracza (rodzaj)? - Niziny

III. Pytania o FF:
PYTANIE 21: Jak nazywa się gra, nad którą obecnie pracuje Firefly Studios? – SC2/TK2
PYTANIE 22: W którym roku założono Firefly Studios? - 1999
PYTANIE 23: Podaj miasta (3), w których znajdują się biura Firefly Studios. – Londyn, Aberdeen i Canton
PYTANIE 24: Do jakich gier firma Firefly Studios stworzyła patche HD? – SH1, SHC, SHCE, Space Colony
PYTANIE 25: Jak nazywa się pierwsza gra stworzona przez Firefly Studios? - Twierdza

Tue Jul 30, 2013 7:05 pm
Profile

Reply with quote
Jeżeli mają być nadal takie lagi to ja dziękuję...

Tue Jul 30, 2013 7:08 pm
Profile

Reply with quote
Podobał mi się quiz, oby ich więcej! : )

Tue Jul 30, 2013 7:13 pm
Profile

Reply with quote
Tak więcej quizów :D
Świetna poprawa humoru

Tue Jul 30, 2013 7:15 pm
Profile

Reply with quote
A więc, pomijajać lagi, które były na czacie, regulamin nie był przestrzegany, osoby nagannie go łamiące nie były usuwane, mało tego, takim osobom dano nawet miejsce na podium, oto kilka zrzutów z czatu, mam nadzieje, że admini wyciągną jakieś wnioski po przeanalizowaniu, bo zapewne większośc osób po tym co się działo, bedzie wolała sobie kupic przelewem albo sms paczke kart, niż się meczyć z czymś takim.
www.freeimagehosting.net/iozdv
www.freeimagehosting.net/zz8iu
www.freeimagehosting.net/zue23
www.freeimagehosting.net/dhc6x

Tue Jul 30, 2013 7:41 pm
Profile

Reply with quote
Było fajnie :)
Hodor prosze Cię, to był pierwszy quiz, nawet ja nie spodziewałem się takich lagów i tylu trolli.
Z czasem będzie lepiej, uwierz. :)

Tue Jul 30, 2013 8:10 pm
Profile

Reply with quote
Ja to doskonale rozumiem ale "- osoby, które będą spamowały, obrażały innych, przeszkadzały w przebiegu quizu zostaną wyrzucone z czatu i dostaną 7-dniową blokadę na czat," chyba nie było napisane ot tak sobie dla ozdoby, zresztą każdy ma prawo do swojej opini.

Tue Jul 30, 2013 8:16 pm
Profile

Reply with quote
Powiem tak, ja osobiście nieźle się ubawiłem jak padło pytanie z tłumu "W co był ubrany admin podczas otwarcia polskiego świata", a ludzie zaczęli odpowiadać ;).

Hodor, kto zasłużył, ten dostał blokadę.

Tue Jul 30, 2013 8:17 pm
Profile

Reply with quote
Pomysł żeby zorganizować QUIZ uważam za świetny ale wykonanie i przestrzeganie regulaminu było beznadziejne.
Sam też powinienem dostać bana bo raz użyłem CAPSLOCKA :) ( tak nawiasem mówiąc)

P.S. tak jak na czacie napisałem i wielu graczy mnie poprało warto by było na następny raz żebyś od razu podawał poprawną odpowiedź i kto wygrał dane pytanie.
P.S.2 ktoś na czacie rzucił żeby admini pisali innym kolorem- to też by usprawniło cały konkurs bo tak jak wspomniałeś ktoś rzucił pytanie w co byli ubrani a mnóstwo osób zaczęło odpowiadać.

Tue Jul 30, 2013 9:30 pm
Profile
Reply to topic   [ 10 posts ]