ZSRR w Średniowiecznej Polsce ...

Wszystkie dyskusje na temat aktywności w świecie 1 należy prowadzić w tym miejscu.
Locked
Eetam
Posts: 8
Joined: Fri Apr 12, 2013 10:08 pm

ZSRR w Średniowiecznej Polsce ...

Post by Eetam » Thu May 02, 2013 10:58 pm

Jak wiadomo, na naszym serwerze gra wielu obcokrajowców, niektórzy po to by pograć inni chyba tylko po to by jak najbardziej rozzłościć pozostałych.

Na początek warto przytoczyć odpowiednie artykuły z naszego prawa :)
Art. 256.
§ 1. Kto publicznie propaguje faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa lub nawołuje do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
§ 2. Tej samej karze podlega, kto w celu rozpowszechniania produkuje, utrwala lub sprowadza, nabywa, przechowuje, posiada, prezentuje, przewozi lub przesyła druk, nagranie lub inny przedmiot, zawierające treść określoną w § 1.

Do lipca 2011 roku artykuł 256 kodeksu karnego, kończył się sformułowaniem "albo będące nośnikiem symboliki faszystowskiej, komunistycznej lub innej totalitarnej". Zapis ten został wykreślony wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego z dnia 19 lipca 2011 roku. Trybunał uznał[20], że przepis nie spełnia kryteriów określoności i w konsekwencji "orzeczenie o niekonstytucyjności art. 256 § 2 in fine k.k. oznacza, że ograniczone zastosowanie znajdzie art. 256 § 4 k.k. Na jego podstawie sąd będzie mógł orzec przepadek przedmiotów zawierających treść określoną w art. 256 § 1 k.k. Nie będzie to natomiast możliwe w odniesieniu do przedmiotów będących nośnikiem symboliki faszystowskiej, komunistycznej lub innej totalitarnej"[21][22].
Za przechowywanie i propagowanie można uznać to, że w grze są wyświetlane i przechowywane symbole podlegające pod w/w artykuły.

Teraz dla porównania dwa obrazki, jeden to fragment z gry (WRAZ Z NICKIEM!), drugi to symbol komunizmu (do obejrzenia na tej stronie wikipedii):

Proszę nie wpisywać nicków graczy na forum, niezależnie od tego, co zrobili. Na przyszłość prosiłbym o przesyłanie takich zgłoszeń (używając danych służących do logowania w grze) za pośrednictwem strony http://support.strongholdkingdoms.com/ lub wysyłając wiadomość e-mail pod adres support@strongholdkingdoms.com. Herb został usunięty.
Lord Jovial


Nie po to nasi przodkowie walczyli o ten kraj by jakiś butny komuch się tu panoszył ze swoimi symbolami.
Żądam by ów gracz doznał sankcji z powodu takiego nadużycia.

pit.usa
Posts: 11
Joined: Mon Mar 28, 2011 1:43 am

Re: ZSRR w Średniowiecznej Polsce ...

Post by pit.usa » Fri May 03, 2013 3:13 am

Firefly jest zarejestrowane na wyspach i właściwe jest prawo angielskie(nie mamy polskiego przedstawicielstwa/filii). Anglia z kolei nie uznaje tych symboli(młot i sierp) za zakazane (podobnie jak i UE).

Poza tym instalując gierkę zaakceptowałeś licencję-zawarłeś umowę, która zakłada właściwość sądu i prawa angielskiego - to gdybyś chciał wymóc na przedsiębiorstwie Firefly penalizowanie tych symboli, w ich produkcie :lol:

(20.1 Prawem właściwym w odniesieniu do niniejszej Umowy, wszystkich wynikających z niej kwestii oraz rozwiązań sporów opisanych poniżej jest prawo angielskie, z wyjątkiem sytuacji, gdy postanowienia prawa oraz inne obowiązujące zasady prawne stoją ze sobą w sprzeczności. - ) tutaj jest błąd w tłumaczeniu, na końcu powinno być: i pomimo sprzeczność norm prawnych : "notwithstanding".

Ogólnie licencje w tego typu grach zakładają całkowite wyłączenie odpowiedzialności przedsiębiorcy oraz całkowite władztwo nad nami(czyli wszystko jest ich własnością). Wiadomo - jak nie pasuję, to nie musimy grać, korzystać z usługi:)


EDIT: aaa, znalazłem takie coś w regulaminie :

14. Obraźliwe wzory herbów

Projektowanie herbu tak, by był obraźliwy, rasistowski, z podtekstami seksualnymi, politycznie drażniący lub obrażający uczucia religijne zostanie ukarane usunięciem herbu automatycznie i bez ostrzeżenia. Konta graczy uparcie projektujących w ten sposób swoje herby zostaną zawieszone.

No raczej jest to politycznie drażniące :lol:

Bojomir
Posts: 6
Joined: Sat Apr 13, 2013 2:24 pm

Re: ZSRR w Średniowiecznej Polsce ...

Post by Bojomir » Fri May 03, 2013 8:36 pm

Kolega, który zaczął ten temat jest przeze Mnie w pełni popierany. Jednakże w celu poparcia swoich racji zastosował wyciąg z nieadekwatnego do sytuacji prawa.

Również uważam, że czerwoną hołotę, to należy raz... etc. Natomiast jeśli chcemy się bolszewika pozbyć, należy napisać do ADM powołując się raczej na przepisy gry. Nie czytałem ich osobiście, ale jestem niemal w 100% pewien, że jest tam zapis, który traktuje o obrażaniu czy szykanowaniu na różne sposoby innych graczy. Taka zorganizowana akcja powinna poskutkować wyrzuceniem komucha z serwera (przynajmniej polskiego).

p.s. ja napiszę, liczę na pozostałych kolegów, których takie coś - co najmniej zniesmaczyło. ;)
p.s.2 jeden z ostatnich punktów w regulaminie:
14. Obraźliwe wzory herbów

Projektowanie herbu tak, by był obraźliwy, rasistowski, z podtekstami seksualnymi, politycznie drażniący lub obrażający uczucia religijne zostanie ukarane usunięciem herbu automatycznie i bez ostrzeżenia. Konta graczy uparcie projektujących w ten sposób swoje herby zostaną zawieszone.

Lord Jovial
Posts: 488
Joined: Thu Dec 13, 2012 3:06 pm

Re: ZSRR w Średniowiecznej Polsce ...

Post by Lord Jovial » Sat May 04, 2013 12:13 pm

Herb został usunięty. Proszę na przyszłość zgłaszać takie problemy tutaj: http://support.strongholdkingdoms.com/

Locked

Return to “Forum Świata 1”