Polski Swiat.

Wszystkie dyskusje na temat aktywności w świecie 1 należy prowadzić w tym miejscu.
User avatar
Sir Arris Cathimon
Posts: 79
Joined: Fri Nov 05, 2010 12:55 pm

Re: Polski Swiat.

Post by Sir Arris Cathimon »

Ederion ma jednak rację. FF sobie zakpiło z Polskich graczy. cieszyłem się niesamowicie jak usłyszałem o Polskim świecie. Niestety ostatecznie przemieszana z radością jest świadomość gorzkiego rozczarowania. Osobiście sposób w jaki FF rozegrało sprawę Polskiego świata uważam za taki, który uznaje mnie, gracza polskiego, jako klienta niższej półki. A oto dlaczego (nie sądzę niestety by ktokolwiek z FF się takimi opiniami interesował):

1) Informowanie o Polskim świecie. Okazuje się, że nasz server jest tak niszowy i chyba wstydliwy dla twórców, że jest JEDYNYM serverem, który nie otrzymał newsa w angielskiej wersji gry o tym, że taki się otworzy. Za to dla kontrastu jak ktoś dalej używa wersji angielskiej mamy ogromny news o 3 świecie niemieckim. Były też o francuskim, rosyjskim i hiszpańskim. Niby szczegół ale jednak irytuje niesamowicie.

2) Nieadekwatność mapy do wymogów rozgrywki. Ja rozumiem, że wszystkie światy są tworzone na współczesnych mapach. Jednak warto by było zauważyć, że mapa polityczna Anglii, Francji, Hiszpanii czy nawet jak by to trochę naciagnąć (za Niemcy wstawić w średniowieczu HRE) niewiele się na przestrzeni wieków zmieniła. Najmniej zgodna jest mapa Rosji, gdzie wszelkie nieścisłości gra nadrabia dużą ilością krajów. I tu dochodzimy do Polski. Otrzymujemy współczesną mapę, nijak mającą się do średniowiecznych realiów ale to już pół biedy. Otrzymujemy mapę, gdzi ejest TYLKO nasz kraj. Proszę mi tu opowiedzieć o balansie rozgrywki, o tym jak mają zostać zrobione achivementy na kontrolę kilku państw? Jako gracze pozbawieni zostaliśmy rozrywki płynącej z prowadzenia międzypaństwowej rywalizacji. Owszem, ktoś mi powie że można tak robić umownie z województwami. No i tu pies lezy pogrzebany. UMOWNIE. Umownie to jak się było młodszym to się z kolegami na podwórko wychodziło i umownie grało w Państwa. Tu człowiek miał prawo oczekiwać fizycznej obecności innych państw. Jak nie można było dać sąsiadów (nie wiem czemu) to wymyslić podział na jakieś księstwa. Pomorskie, Wielkopolskie, Mazowieckie, Krakowskie. Ot choćby coś takiego. Mamy 4 stolice i w pełni funkcjonalną rozgrywkę w ten sposób. Można też było sięgnąć po podręcznik do historii i dać Polskę z rozbicia dzielnicowego co było nieraz sugerowane na forum. Ale łatwiej było odwalić fuszerkę licząc, że i tak jakieś polskie złotóweczki wpadną na konto.

3) Dajmy wszystko Rosjanom bo Polacy u siebie nie potrzebują. Tu wracam do rosyjskiego świata. Proszę wejść i porównać. Nie trzeba długo patrzeć by zrozumieć o co chodzi.

Innymi słowy FF pokpiło z polskich graczy dając nam ochłap byśmy się wreszcie "zamknęli". Zabawne bo już widać polski świat bardziej zaludniony od hiszpańskiego gdzie mają jeszcze chociaż Portugalię. Wniosek nasuwa się sam. Twórcom gry na "polskim graczu" nie zależy a na posty takie jak mój zapewne leją ciepłym moczem, zwłaszcza że pisany w Polskiej sekcji gdzie żaden nawet przypadkiem nie zbłądzi.
Image
User avatar
Sir Arris Cathimon
Posts: 79
Joined: Fri Nov 05, 2010 12:55 pm

Re: Polski Swiat.

Post by Sir Arris Cathimon »

To słabo to Firefly okazuje. Nasza mapa jest upośledzona bo nie ma na niej innych krajów. Kraje, które mogłyby być gdyby Rosyjski server nie otrzymał bodaj aż 6-7 państw. Zresztą powiedziałem, można było nawet jakiś sztuczny podział na księstwa zrobić aby Polscy gracze też (do czego mają przeciez prawo) mieli w pełni funkcjonalną grę a nie okrojoną wersję.
Image
User avatar
Sir Arris Cathimon
Posts: 79
Joined: Fri Nov 05, 2010 12:55 pm

Re: Polski Swiat.

Post by Sir Arris Cathimon »

Lord Jovial wrote:Nic na to nie poradzę :). Osobiście jestem zadowolony z mapy Polski, ale ja z tych, co to biorą to, co jest i nie marudzą :). Mało typowy Polak ze mnie.
Powiem Ci, że na pewno jako przedstawiciel FF nie zaskarbisz sobie przyjaźni używając tekstów o "typowym Polaku". Prawda jest taka a nie inna, Polska mapa jest źle przemyślana tak jak źle przemyślana jest rosyjska. Sytuacja gdzie świat rosyjski ma jakieś 6 a może nawet 7 panst podczas gdy "sąsiadujący" świat ma tylko 1, no cóż. Ktoś zupełnie nei przemyślał tej sprawy. Możesz być zadowolony z mapy, jest zrobiona nieźle, województwa, gminy itp. Nie zmienia to jednak faktu, że ze strony rozgrywki jest upośledzona.

I nie chodzi mi tu o polaczkowe narzekanie więc byłbym wdzięczny za odrzucenie tego argumentu. Od faktów w ten sposób się nie ucieknie i jak wspomniałem, nie brzmi to poważnie.
Image
User avatar
Sir Arris Cathimon
Posts: 79
Joined: Fri Nov 05, 2010 12:55 pm

Re: Polski Swiat.

Post by Sir Arris Cathimon »

Lord Jovial wrote:Nie bierz wszystkiego tak na serio, ja sobie żartuję :). Trochę luzu, kolego.
Powiem tak, ten świat w żaden sposób nie będzie zmieniony, może w przyszłości powstanie inny. Na ten moment tak wygląda i będzie wyglądać Polski Świat.
Ja wiem, że się nie zmieni. Ale właśnie mam nadzieję, że przy otwieraniu kolejnego ktoś pójdzie po rozum do głowy bo na ten moment otrzymaliśmy niepełną grę.
Image
Recon84
Posts: 1
Joined: Tue Apr 30, 2013 5:47 pm

Re: Polski Swiat.

Post by Recon84 »

Mam pytanko ... czy tylko dla mnie nie dodaje warzyw do rodzaju posiadanej żywności ? ... ciągle tylko widzi że zjadam chleb, jabłka i ser mimo tego że warzyw mam ponad 500 w spichlerzu
_VIQ_
Posts: 46
Joined: Tue May 07, 2013 7:47 pm

Re: Polski Swiat.

Post by _VIQ_ »

zgadzam się z tymi którzy twierdzą że powinny być jeszcze jakieś kraje na pl serwerze np, Czechy i Słowacja były by git :)
User avatar
RSK1990
Posts: 4
Joined: Sun May 08, 2011 3:27 pm
Location: Boleslawiec, Poland

Re: Polski Swiat.

Post by RSK1990 »

Zanim dostanę złotą łopatę za odkop tematu to mam pytanko.
Jeśli Włosi na swoim świecie dostali Bałkany to czy programiści mogli by nam dołożyć Czechy, Słowację i Węgry czy to by wymagało całkowitej przebudowy i resetu PL świata?
Mógł by powstać świat graczy z centralnej europy.
User avatar
Hawk264
Posts: 11
Joined: Wed Jan 05, 2011 9:13 pm

Re: Polski Swiat.

Post by Hawk264 »

Image
no... "prawie" takie same






Wiadomo czy drugi świat który ma być niedługo dodany będzie większy czy też tylko obszar Polski?
Post Reply

Return to “Forum Świata 1 (Ended)”