Honor

Wszystkie dyskusje na temat aktywności w świecie 1 należy prowadzić w tym miejscu.
Morrdo
Posts: 6
Joined: Mon Oct 31, 2011 7:33 pm

Honor

Post by Morrdo »

Witam.

Nie podoba mi się nabijanie honoru przez graczy innym graczom.
Jest sytuacja, ze osoba osiąga plebejusza i tym samym schodzi mu czas ochronny i w tym momencie wkracza jego kolega/znajomy/brat/siostra mało ważne wysyła małe ataki z gminy do tej osoby. Moim zdaniem jest to nadużywanie systemu. Takie coś nie powinno mieć miejsca. Ludzie Wy tego nie widzicie, że tak się dzieje? Wystarczy spojrzeć na mapę i po oceniać trochę działania.


Jak to spostrzegłem gra straciła częściowy sens dla mnie. Już widzę posty typu `to nie graj`

Już pisałem do supportu w tym celu. Jeden ticket wysłałem do angielskiego supportu, a drugi do polskiego.
W Angielskiej mod/staff odpisał, że gra jest strategią i odesłał mnie tutaj. --> Moim zdaniem sprawa wciąż nie jest rozwiązana
W polskim supporcie. Zostałem poinformowany, ze sprawdzą czy czasem ta osoba nie używa multi konta itd. W mojej opini to też nie jest rozwiązanie ponieważ tylko sprawdzą, okaże się że to nie jest multi konto i temat ucichnie. A delikwenty dalej będą korzystać z takiego systemu nabijania honoru.

off: Jeszcze spojrzałem na nazwę tego tematu 'Honor' powiedzcie mi gdzie tutaj własnie honor? gdzie uczciwa gra?

Pewnie temat zostanie zamknięty jak poniższy, ale nie popuszczę tego. Będe cały czas drążył temat!
Morrdo
Posts: 6
Joined: Mon Oct 31, 2011 7:33 pm

Re: Honor

Post by Morrdo »

Nie rozumiesz tego, że jest to nadużywanie systemu stworzonego przez Firefly Studio? Nie mam nic przeciwko zorganizowaniu graczy, ale takie poczynania nie są fair. Domyślam się, że nie są to multikonta.


Edit:
Widzę, że nie tylko ja zwróciłem na to uwagę. Inni też napisali do supportu. W tym wypadku widać, że coś jest nie w porządku.
Morrdo
Posts: 6
Joined: Mon Oct 31, 2011 7:33 pm

Re: Honor

Post by Morrdo »

Powiedz mi jak się ma kwestia ataków z Parisha na wioske. Parish przecież nie traci honoru.
Morrdo
Posts: 6
Joined: Mon Oct 31, 2011 7:33 pm

Re: Honor

Post by Morrdo »

Zobacz. Teraz własnie dostałem wiadomość na Strongholdzie od pewnej osoby, żeby się umówić i wysyłać bardzo małe armie z gmin w celu nabijania honoru. Twoim zdaniem jest to fair tak? To jest perfidne.
User avatar
Cyga
Posts: 52
Joined: Sat Jan 26, 2013 10:42 pm
Location: Wroclaw, Poland

Re: Honor

Post by Cyga »

Morrdo wrote:Zobacz. Teraz własnie dostałem wiadomość na Strongholdzie od pewnej osoby, żeby się umówić i wysyłać bardzo małe armie z gmin w celu nabijania honoru. Twoim zdaniem jest to fair tak? To jest perfidne.
Jest to sprytne wykorzystywanie funkcji gry.
Z drugiej strony popatrz: gdyby tego zabronili, to jak by to wyglądało? W SHK nie można się atakować? Jak by dochodzili kto kogo i dlaczego? Zrobiłby się wielki bajzel.

Moja rada: znaleźć sobie "sparingpartnera". Może i ja też tak zrobię :)
Morrdo
Posts: 6
Joined: Mon Oct 31, 2011 7:33 pm

Re: Honor

Post by Morrdo »

I własnie to mnie boli... Nie ma już co roztrząsać tematu.

W moich oczach gra straciła bardzo dużo.
User avatar
Sir Arris Cathimon
Posts: 79
Joined: Fri Nov 05, 2010 12:55 pm

Re: Honor

Post by Sir Arris Cathimon »

Lord Jovial wrote:Gdzie macie jakieś nadużywanie? Przepraszam, ale mimo szczerych chęci naprawdę nie rozumiem.

Tutaj są zasady gry:
http://www.strongholdkingdoms.com/GameRules.pl.html

Nie ma tam nic na temat atakowania innego gracza w celu zwiększenia ilości jego honoru. Przecież atakujący gracz traci honor, więc skoro jeden zyskuje, to drugi traci. Biorąc to na logikę, wszystko pozostaje bez zmian. Co innego jeżeli są to multikonta i gracz tworzy drugie konto tylko po to, aby wzmocnić swoje podstawowe konto.
Są różne sposoby kreatywnego nadużywania. Można na przykład poprosić kilka osób, które wcale nie mają zamiaru grać w shk o poświecenie kilku chwil dziennie i wysłaniu paru ataków. Powstają pseudo-gracze rejestrujący się tylko po to by nabić komuś honor i odpuścić grę.
Image
Veru
Posts: 93
Joined: Sat Mar 19, 2011 2:26 pm

Re: Honor

Post by Veru »

Podobnie też jak tworzenie różnych multikont w kilku miastach, tylko po to by móc sobie flagi przenosić :)
Morrdo
Posts: 6
Joined: Mon Oct 31, 2011 7:33 pm

Re: Honor

Post by Morrdo »

I to wszystko jest hmm jak by to określić 'legalne'?
Darogan
Posts: 1
Joined: Sat Jul 23, 2011 1:45 pm

Re: Honor

Post by Darogan »

Lord Jovial, zdaje się ze nie rozumiesz do końca o co chodzi.
Czy wykorzystaniem, ułomnej mechaniki gry, nie jest czasem łamaniem regulaminu gry i czy w takich przypadkach, ten błąd nie powinien być zgłaszany ? A atak z głównego zamku gminy, na sojusznika, tylko po to by nabić mu honor. Gdy samemu się go nie traci jest własnie takim wykorzystaniem ułomności mechaniki. Gdyby, atak z gminy zabierał honor atakującemu, - ok tutaj wszystko w porządku. Ale jak dobrze wiemy ataki z gminy nie powodują uszczerbku na honorze, atakującego.
Post Reply

Return to “Forum Świata 1 (Ended)”