Stronghold Kingdoms Forums
https://forum.strongholdkingdoms.com/

5 Rocznica Stronghold Kingdoms - quiz (niedziela)!
https://forum.strongholdkingdoms.com/viewtopic.php?f=356&t=32098
Page 1 of 2

Author:  Lady Magnanimus [ Sun Nov 08, 2015 3:00 pm ]
Post subject:  5 Rocznica Stronghold Kingdoms - quiz (niedziela)!

Wszystkiego najlepszego, Stronghold Kingdoms!

Świętujemy 5 rocznicę gry Stronghold Kingdoms poprzez codzienne konkursy, w których możecie wygrać wiele wspaniałych nagród! Zajrzyjcie też na nasz profil na Facebooku, gdzie mamy inny quiz. Przez 5 dni będziemy zadawać nowe pytania w obu miejscach!

Każdego dnia będziemy wybierać 5 najlepszych odpowiedzi i nagrodzimy autorów pakietami kart i żetonami Premium.

Gotowi?

Pytanie na dziś: 5. Gdybyś przygotowywał swoją armię do ataku, jakie bronie dałbyś swym żołnierzom? Wybierz dwie bronie i uzasadnij swój wybór.

Author:  Malevolt [ Sun Nov 08, 2015 3:54 pm ]
Post subject:  Re: 5 Rocznica Stronghold Kingdoms - quiz (niedziela)!

Tarcza i krótki miecz. Swoboda manewru i szybkość.

Author:  student 007 [ Sun Nov 08, 2015 4:23 pm ]
Post subject:  Re: 5 Rocznica Stronghold Kingdoms - quiz (niedziela)!

Tak jak poprzednik miecz i tarcza. powod szybkosc zadawania ciosow oraz mozliwosc blokowania uderzen wroga

Author:  General Army [ Sun Nov 08, 2015 4:44 pm ]
Post subject:  Re: 5 Rocznica Stronghold Kingdoms - quiz (niedziela)!

Nie można wybrać najbardziej skutecznej/śmiertelnej broni. A to dlatego, że wszystko zależy od tego, gdzie i w jakich warunkach toczy się walka. Wnioskuje że pytanie są powiązane więc chodzi o atak na wrogi zamek !!!.
Więc jak już musimy stworzyć odział o jednakowej broni, to najlepsze są : MIECZ I TARCZA
Całość dobrze wyszkolona (np. jak rzymski legion)... Odpowiedni atak i należyta ochrona.

Inne przykłady jeżeli to nie jest oblężenie.
Halabarda, świetna broń, ma wielki zasięg działania, no właśnie to może okazać się jej wadą, jeśli w okolicy jest sporo przeszkód o które można zaczepić, to broń się ta staje bezużyteczna. Buzdygan to fakt, skuteczna broń, bo zadaje obrażenia obuchowe, a przed tym trudniej się uchronić, niż przed ciętymi z mieczy, czy toporów. Konie i broń drzewcowa na otwartym terenie. Zasadzka w lesie - to zdecydowanie kusza i miecz. itd.itd.

Podsumowując, nie ma najlepszej, czy najgorszej broni. Każdy rodzaj oręża został stworzony w jakimś celu i ma swoje zalety, ale również wady.
I znowu w ciemno wyślemy wszystkich na śmierć hahaha :lol:

Author:  Piotrr1995 [ Sun Nov 08, 2015 4:45 pm ]
Post subject:  Re: 5 Rocznica Stronghold Kingdoms - quiz (niedziela)!

Dałbym tarczę i miecz jednoręczny typu szabla.

Tarcza to podstawa w przypadku obrony przed falą strzał, bądź też jest bardzo użyteczna do parowania ciosów przeciwnika. Tarczą można również atakować, wyprowadzając go z rytmu walki, by chwilę potem zadać szybki i zarazem śmiertelny cios szablą. Tarcza uratuje nie jedno żołnierskie życie.

Wybrałbym szablę, ponieważ jest to miecz lekki i zarazem szybki. Co prawda ciężkim mieczem dwuręcznym można zadać obrażenia pomimo ciężkiej zbroi przeciwnika, aczkolwiek szablę jest łatwiej kontrolować, przez co łatwiej można znaleźć luki w zbroi przeciwnika. Dodam także, iż mało który żołnierz jest wyposażony w ciężką zbroję. Ponadto szabla jest najłatwiejszym rodzajem broni do obsługi, przez co nawet nie wyszkolony żołnierz dałby sobie z nim radę.

Author:  Gryniu [ Sun Nov 08, 2015 6:23 pm ]
Post subject:  Re: 5 Rocznica Stronghold Kingdoms - quiz (niedziela)!

Wojsko powinno być różnorodne ,część rycerzy powinna być uzbrojona w piki żeby chronić pierwsze rzędy przed najazdem konnym, za nimi regularne wojsko z mieczem jednoręcznym oraz poręczną tarczą średniej wielkości bądź większej jak w przypadku wikingów, na końcu zaś łucznicy będący w stanie ciągle ostrzeliwać tylne szeregi wroga lub przeciwników na murach.
Warto by również wyszkolić kawalerię która zyskałaby ogromną przewagę w walce z piechotą, zaopatrzyć ją w kopie, szable, i pióropusze niczym Husarię Polską z prawdziwego zdarzenia.

Author:  WlolkPL [ Sun Nov 08, 2015 6:40 pm ]
Post subject:  Re: 5 Rocznica Stronghold Kingdoms - quiz (niedziela)!

Ak-47 i RPG

Ak-47 by zabijać ludzi z dystansu a RPG by niszczyć mury :P

Author:  Konetabl [ Sun Nov 08, 2015 7:15 pm ]
Post subject:  Re: 5 Rocznica Stronghold Kingdoms - quiz (niedziela)!

jeżeli mam wybrać tylko 2 bronie osobiście wybrałbym kusze aby przedszebić wojska wroga i szable jak by było ich wystarczająco dużo aby podejść na niewielką odległość

Author:  Xanoch. [ Sun Nov 08, 2015 7:54 pm ]
Post subject:  Re: 5 Rocznica Stronghold Kingdoms - quiz (niedziela)!

ehh coś nie tak z tym waszym forum dałem posta z jakieś 2h temu i go nie ma i własnie ktoś mnie uprzedził bo tez bym dał Ręczny Granatnik Przeciw Pancerny tyle że z odłamkowo burzącym idealny na mury i AK47 bo pociski 7.62 wspaniale przebijają kadłub Helikoptera i Kamizelki.A tak na powaznie to Duża tarcza przeciwko strzałom i krutki miecz.

Author:  tretko [ Sun Nov 08, 2015 8:05 pm ]
Post subject:  Re: 5 Rocznica Stronghold Kingdoms - quiz (niedziela)!

Quote:
5. Gdybyś przygotowywał swoją armię do ataku, jakie bronie dałbyś swym żołnierzom? Wybierz dwie bronie i uzasadnij swój wybór.


Na otwartym terenie wysłałbym husarię, szybką jazdę konną, uzbrojoną w miecze oraz łuki, a do niszczenia zamków i oblegania murów pikinierów i łuczników, lub też oddział saperów oraz pikinierów :) Saperów do wysadzenia struktur obronnych takich jak mury, bramy, wierze strzelnicze, oraz pikinierów do wyrżnięcia w pień obrońców zamku:)

Page 1 of 2 All times are UTC
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/