Page 1 of 1

5 Rocznica Stronghold Kingdoms - quiz (sobota)!

Posted: Sat Nov 07, 2015 3:00 pm
by Lady Magnanimus
Wszystkiego najlepszego, Stronghold Kingdoms!

Świętujemy 5 rocznicę gry Stronghold Kingdoms poprzez codzienne konkursy, w których możecie wygrać wiele wspaniałych nagród! Zajrzyjcie też na nasz profil na Facebooku, gdzie mamy inny quiz. Przez 5 dni będziemy zadawać nowe pytania w obu miejscach!

Każdego dnia będziemy wybierać 5 najlepszych odpowiedzi i nagrodzimy autorów pakietami kart i żetonami Premium.

Gotowi?

Pytanie na dziś: Czy wolałbyś szybko zaatakować zamek, czy jednak wolałbyś otoczyć go swoją armią i poczekać, aż obrońcy zaczną głodować lub roznosić choroby? Uzasadnij swój wybór.

Re: 5 Rocznica Stronghold Kingdoms - quiz (sobota)!

Posted: Sat Nov 07, 2015 3:08 pm
by General Army
Dobry strateg wie że jest wiele czynników które powodują że dobrze jest zaatakować zamek szybko (z marszu),
ale często lepiej poczekać i otoczyć zamek.
(czy wiedzą że nadchodzimy, ilu mamy ludzi ilu oni mają, czy jesteśmy lepiej wyposażenii itp.)
BEZ TYCH DANYCH MOŻNA TYLKO STRZELAĆ: "SZYBKO W NOCY GDY ŚPIĄ"

Re: 5 Rocznica Stronghold Kingdoms - quiz (sobota)!

Posted: Sat Nov 07, 2015 3:12 pm
by rejben
Oczywiście wolałbym szybko zaatakować i zdobyć zamek, nie wiadomo na jak długo obrońcom starczy wody i żywności. Jeśli atakowałbym bym zamek głęboko na terytorium wroga, sam bym się musiał martwić o swoje zaopatrzenie a do tego mogły by nadciągnąć dla nich posiłki. Podsumowując według mnie najlepszym wyjściem byłby jak najszybszy atak, lub próba przedostania się do zamku przy użyciu jakiegoś podstępu, tak czy siak im szybciej tym lepiej.

Re: 5 Rocznica Stronghold Kingdoms - quiz (sobota)!

Posted: Sat Nov 07, 2015 3:15 pm
by palo21123
Czy szybko czy czekać aż wymrą w zamku

To zależy od wielu czynników i tak bez żadnych podanych informacji nie da się tego stwierdzić.
Możemy zaatakować szybko jednocześnie nic nie wiedząc i przegrać
mozemy oblegać zamek odcinając drogi zaopatrzenia jednak nie wiadomo czy jest to potrzebne ,gdyż zazwyczaj przed podjęciem decyzji osoba ,która ją podejmuje posiada informacje ,które pomagają podjąć tą decyzję.


Bez czynników które można by było wykorzystać jedynie możemy strzelać czy lepiej dla nas jest zaatakować czy odciąć zaopatrzenie i czekać aż wymrą.

Takie pytania są bez sensu zdeka;/

Re: 5 Rocznica Stronghold Kingdoms - quiz (sobota)!

Posted: Sat Nov 07, 2015 4:18 pm
by Daleborr
Nie wiem, ale się domyślam.
Wersja pierwsza, bo tak, choć druga też nie jest zła. Zależy od humoru.

Re: 5 Rocznica Stronghold Kingdoms - quiz (sobota)!

Posted: Sat Nov 07, 2015 5:54 pm
by Piotrr1995
To zależy od wielu czynników.

Jeżeli wiemy że w zamku jest mała obstawa, a "na ogonie" wisi nam wojsko przeciwnika, wtedy staramy wtargnąć się jak najszybciej. Natomiast jeżeli armia w zamku jest ogromna, zaś ten zamek jest na froncie przeciwnego państwa, wtedy można oblegać zamek miesiącami, odcinając ich od zasobów, przez co czas dla obrońców jest czynnikiem niekorzystym. Duża armia musi dużo jeść, przez co zapasy jakie tam zgromadzili nie starczałyby na długo. Dodatkowo można stosować różnego rodzaju dywersje, zatruwać studnie, rzucać zgniłym mięsem itd. Wycieńczona i zdziesiątkowana armia nie stanowiłaby dużego problemu.

Jaka w takim razie jest moja odpowiedź? Jeśli nie mamy czasu, bo zbliża się armia przeciwnika, atakujemy jak najszybciej, natomiast jeżeli mamy czas, to czekamy.

Re: 5 Rocznica Stronghold Kingdoms - quiz (sobota)!

Posted: Sat Nov 07, 2015 7:03 pm
by Konetabl
To zależy od zamku przeciwnika i naszych sił.Jeżeli zamek jest kiepski i mamy duże siły to wiadomo że lepiej zdobyć go szturmem lub przekonać do kapitulacji obrońców przez spotkanie. Ale gdy mamy do czynienia z pokaźnym garnizonem i niewiele większymi naszymi siłami to nawet rozsondek podpowiada że oblężenie było by dobrym pomysłem.

Re: 5 Rocznica Stronghold Kingdoms - quiz (sobota)!

Posted: Sat Nov 07, 2015 10:45 pm
by Xanoch.
Hmm poczekał bym ąz zaczną głodować potem podyłał bym im troche jedzenia najpierw jadalnego potem ogłosił bym że ci co się poddadzą przeżyją ( Dywersja) ludzie zaczną sie łamać buntować itd. jesli by to nie poskutkowało wysłał bym kolejną partie jedzenia lecz zatrutą a po kilku dniach bym atakował bo tak samo moja armia wyjada zapasy.

Re: 5 Rocznica Stronghold Kingdoms - quiz (sobota)!

Posted: Sat Nov 07, 2015 11:33 pm
by Ezzia
Pytanie dotyczy raczej indywidualnych preferencji, zatem dla mnie opcja druga - czekanie. Zdecydowanie bardziej wolę polować na zwierzynę - czekać aż osłabnie i wtedy dopiero zaatakować i całkowicie unicestwić. Atakowanie z marszu to nie dla mnie, ponieważ takie potyczki często kończą się regularną wojną, która wykańcza zarówno mego wroga , jak i mnie.