5 Rocznica Stronghold Kingdoms - quiz!

Tutaj publikowane będą ważne komunikaty i uwagi dotyczące poprawek.
Daleborr

Re: 5 Rocznica Stronghold Kingdoms - quiz!

Post by Daleborr » Wed Nov 04, 2015 10:29 pm

To zależy jaki byłby to taran. Biorąc pod uwagę realia gry przyjmuję, że w nie ma mostów zwodzonych, a atak zaczepny nie jest możliwy (rycerze niewiele zdziałają).
Taran odkryty - po prostu łucznicy, smoła
Taran kryty - łucznicy z zapalonymi strzałami, łatwopalna ciecz (specjalna brama do wprowadzenia, kilka dodatkowych badań i budynków by ją wyprodukować)

tretko

Post by tretko » Wed Nov 04, 2015 10:52 pm

Pytanie na środę: Jak bronilibyście swych bram przed taranami?

Witam:)
Pomimo, że lekcje historii w szkole miałem dawno temu, postaram się wytężyć makówkę:P

Otóż, jesli miałbym bronić bramy zamkowej przed taranami to tylko i wyłącznie poprzez gorącą smołę ustawioną nad bramami, wrzątek, lub też poprzez zrzucaniem na wroga ciężkich kamieni z góry. Kolejnym dobrym sposobem byłoby ustawienie dwóch bram zamkowych. Zewnętrznej i wewnętrznej po skosie, tak żeby taran w lini prostej nie mógł się nam przebić przez dwie bramy za jednym uderzeniem. Żaden most zwodzony, chociaż trzeba zaznaczyć, że most zwodzony podniesiony umocniłby naszą bramę i powstałyby nam dwie ściany to nie wytrzyma nam pod naporem długotrwałym tarana. Nawet fosa, czy dół który by powstał po podniesieniu bramy nie przeszkodziłby atakującym, gdyż długi taran z przeciwwagą na drugim końcu, wbity odpowiednio mocno w bramę i po jej sforsowaniu, służyłby jako most, po którym atakujący mogliby przejść za mury zamkowe.
Ale to już zostało napisane wcześniej. Chciałbym jednak dodać, że jeśli zostałaby dodana możliwość używania taranów w grze Stronghold Kingdoms, to tylko i wyłącznie na zamki budowane na płaskim i nizinnym terenie. Jak się nie mylę, to chyba ani jeden zamek górski nie został zdobyty taranami, bo karkołomnym pomysłem byłoby transportowanie ze sobą tarana w góry, a po drugie, chyba drogi wąskie i kręte niepozwalałyby go wnieść u podnóża zamków.

Także reasumując, ciekawy pomysł z taranami, ale powinno być ograniczenie jego użycia na górskich zamkach, a jedyną obroną przed taranami jest wylewanie wrzątku, smoły na atakujących z góry.

edit
teraz tak się nieco chwilę zastanowiłem..
Możnaby wprowadzić badania nad rozwojem bramy, jak i jej umocnienia. Ciekawym pomysłem byłoby wprowadzenie bron czy jakiś elementów żelaznych które spadałyby na atakujących którzy to już rozprawiliby się z naszą bramą.

Dziękuje i pozdrawiam:)

tretko

Xanoch.

Post by Xanoch. » Wed Nov 04, 2015 11:07 pm

Fosa+ Łucznicy + ogniste strzały bo wiadome że taran jedzie na brame i mury.

Esstheru

Post by Esstheru » Thu Nov 05, 2015 1:23 am

Fosa lub olej i horda łuczników :mrgreen:

orlo131

Post by orlo131 » Thu Nov 05, 2015 7:18 am

fosa +zwodzony most+ łucznicy+ atakujący z za pleców tarana pikinierzy wydostający się tunelem+ oczywiście smoła

agajta

Post by agajta » Thu Nov 05, 2015 8:11 am

taran maszyna kołowa, wszelkie nierówności go spowolnią bądz zatrzymają, ale w tej grze hyba mało kto by z niego korzystał

kaftan1

Post by kaftan1 » Thu Nov 05, 2015 8:43 am

Olej + gorący ołów dla pewności :D

bodziobodzio

Post by bodziobodzio » Thu Nov 05, 2015 9:19 am

Jeszcze w uzupełnieniu mojej odpowiedzi, uzycie taranów , które mogłyby burzyć zarówno bramy jak i mury obronne , wymusiłoby przebudowe istniejąch zamków. Teraz , regułą jest budowanie zewnętrznych umocnień z dużych wież , należałoby je zastąpić fosą. Dojście do bramy pewnie też trzeba by poszerzyć z jednego pola modułowego do przynajmniej trzech, no i pewnie przydałaby się nowa budowla - most zwodzony. Katapulty , o których pisałem mogłyby być ustawiane np. na dużych wiezach, tylko zmienił bym ich możliwości miotania z pojedyńczych kamieni na kilka mniejszych , tak ,żeby zwiększyć pole rażenia. To tyle moich sugestii. Pozdrawwiam wszystkich.

PitchBlacKK

Post by PitchBlacKK » Thu Nov 05, 2015 3:16 pm

wilcze doły i okopy powinny załatwić sprawe.

Konetabl

Post by Konetabl » Thu Nov 05, 2015 3:23 pm

Ja osobiście postwawił bym na smołe rozlaną w pobliżu bramy która była by chroniona łucznikami stojącymi na niej i na murach przyłączonych do niej.Olej z kotłów i ciężkie kamienie znajdujące się na bramie można użyć do rozbicia dachu tarana i sparzenia wojsk obsługujących machinę oblężniczą.Takie rozwiązanie jest dobre jeżeli nie mamy fosy z mostem zwodzonym.

Post Reply

Return to “Wiadomości i aktualizacje klienta”