5 Rocznica Stronghold Kingdoms - quiz!

Tutaj publikowane będą ważne komunikaty i uwagi dotyczące poprawek.
Xanoch.
Posts: 6
Joined: Wed Oct 14, 2015 1:37 pm

Re: 5 Rocznica Stronghold Kingdoms - quiz!

Post by Xanoch. »

Fosa+ Łucznicy + ogniste strzały bo wiadome że taran jedzie na brame i mury.
Esstheru
Posts: 2
Joined: Thu Nov 05, 2015 1:21 am

Re: 5 Rocznica Stronghold Kingdoms - quiz!

Post by Esstheru »

Fosa lub olej i horda łuczników :mrgreen:
agajta
Posts: 1
Joined: Thu Nov 05, 2015 8:01 am

Re: 5 Rocznica Stronghold Kingdoms - quiz!

Post by agajta »

taran maszyna kołowa, wszelkie nierówności go spowolnią bądz zatrzymają, ale w tej grze hyba mało kto by z niego korzystał
kaftan1
Posts: 1
Joined: Thu Nov 05, 2015 8:13 am

Re: 5 Rocznica Stronghold Kingdoms - quiz!

Post by kaftan1 »

Olej + gorący ołów dla pewności :D
bodziobodzio
Posts: 4
Joined: Tue Jun 30, 2015 6:36 am

Re: 5 Rocznica Stronghold Kingdoms - quiz!

Post by bodziobodzio »

Jeszcze w uzupełnieniu mojej odpowiedzi, uzycie taranów , które mogłyby burzyć zarówno bramy jak i mury obronne , wymusiłoby przebudowe istniejąch zamków. Teraz , regułą jest budowanie zewnętrznych umocnień z dużych wież , należałoby je zastąpić fosą. Dojście do bramy pewnie też trzeba by poszerzyć z jednego pola modułowego do przynajmniej trzech, no i pewnie przydałaby się nowa budowla - most zwodzony. Katapulty , o których pisałem mogłyby być ustawiane np. na dużych wiezach, tylko zmienił bym ich możliwości miotania z pojedyńczych kamieni na kilka mniejszych , tak ,żeby zwiększyć pole rażenia. To tyle moich sugestii. Pozdrawwiam wszystkich.
PitchBlacKK
Posts: 2
Joined: Sat Dec 07, 2013 9:03 am

Re: 5 Rocznica Stronghold Kingdoms - quiz!

Post by PitchBlacKK »

wilcze doły i okopy powinny załatwić sprawe.
Konetabl
Posts: 5
Joined: Thu Nov 05, 2015 3:19 pm

Re: 5 Rocznica Stronghold Kingdoms - quiz!

Post by Konetabl »

Ja osobiście postwawił bym na smołe rozlaną w pobliżu bramy która była by chroniona łucznikami stojącymi na niej i na murach przyłączonych do niej.Olej z kotłów i ciężkie kamienie znajdujące się na bramie można użyć do rozbicia dachu tarana i sparzenia wojsk obsługujących machinę oblężniczą.Takie rozwiązanie jest dobre jeżeli nie mamy fosy z mostem zwodzonym.
baks21
Posts: 2
Joined: Thu Nov 05, 2015 3:47 pm

Re: 5 Rocznica Stronghold Kingdoms - quiz!

Post by baks21 »

Jezeli bylyby tarany, to ja bym sie bronił ludzmi (najlepiej łucznikami) na koniach . Skoro moga byc tarany to ja moge miec lucznikow na koniach ;)
Ignac I Cudny
Posts: 1
Joined: Tue Sep 09, 2014 3:01 pm

Re: 5 Rocznica Stronghold Kingdoms - quiz!

Post by Ignac I Cudny »

smoła
dużo smoły
bardzo dużo smoły
i jeszcze więcej smoły
i jeżeli byłoby to nieskuteczne to był dolał jeszcze trochę... smoły:)
Lord Yaoo
Posts: 1
Joined: Thu Nov 05, 2015 5:28 pm

Re: 5 Rocznica Stronghold Kingdoms - quiz!

Post by Lord Yaoo »

W średniowieczu taran nie był w cale do końca sprzętem na kołach. Najczęściej bowiem była to wielka drewniana bela niesiona przez kilku żołnierzy. Z tego co pamiętam z lekcji historii, ze względu na prostą konstrukcję, była ona budowana najczęściej już na polu bitwy. Ale pozostając w klimatach Twierdzy, przyjmę, że taran to sprzęt na kołach z zawieszoną wahadłowo belką. Przeciwko takiemu sprzętowi jest wiele możliwości obrony - począwszy od fosy, przez smołę i olej, aż po łuczników na wieżach zamku. Najlepszym rozwiązaniem, według mnie, jest jednak połączenie tego wszystkiego. Na początek fosa, przez którą i tak najprawdopodobniej taran nie przejedzie. Gdyby się jednak zdarzyło inaczej, za fosą czekałaby smoła, która w kombinacji z wrzącym olejem dałaby istne piekło na ziemi. Jako wisienkę na torcie można zastosować łuczników i kuszników ostrzeliwujących wroga z naszych murów. :D
Locked

Return to “Wiadomości i aktualizacje klienta”