Dziennik dewelopera: Światy Era i zmiany w rozgrywce

Tutaj publikowane będą ważne komunikaty i uwagi dotyczące poprawek.
Post Reply
Lord Jovial

Dziennik dewelopera: Światy Era i zmiany w rozgrywce

Post by Lord Jovial »


Informacja od twórców gry:


Wiemy, że w tym momencie interesuje Was najbardziej kiedy ukaże się wersja mobilna. Zajmuje to trochę dłużej, niż się początkowo spodziewaliśmy i bardzo za to przepraszamy. Mamy jednak trochę dobrych informacji odnośnie zmian w grze i wierzymy, że są to zmiany, które bardzo się Wam spodobają.

Najważniejsza rzecz, na którą zwracaliście uwagę w wielu zgłoszeniach, na forum, czy podczas rozmów z nami, to problem związany z oszukiwaniem. Stronghold Kingdoms to gra, w której chodzi przede wszystkim o zaciętą rywalizację z innymi graczami, więc czasami zdarza się, że w momencie porażki jedni oskarżają drugich o nieuczciwą grę. Staraliśmy się upewnić, że nasze serwery są odpowiednio zabezpieczone, jednak jest jedna rzecz, która wpływa negatywnie na odbiór gry: dodatkowe konta.

Czym jest dodatkowe konto? To konto, które tworzone jest przez istniejących już graczy w celu wspierania danej grupy podczas walki z innymi lordami. Zazwyczaj działa to w ten sposób:

Dom 1 prowadzi wojnę z Domem 2 na Pomorzu. Nagle na Pomorzu pojawia się wiele graczy z niską rangę, którzy głosują na siebie w gminach i wysyłają mnichów do innych graczy, aby ich wspomóc. Aby temu zaradzić, gracze muszą niszczyć wioski należące do tych kont tracąc przy tym dużo punktów honoru.

Problem bierze się z tego, że gracz o niskiej randze ma zdecydowanie za duży wpływ na otaczający go świat gry. Gra pozwalała na to, aby umiejętności mnichów były dostępne dla lordów o niskiej randzie i nie było limitu punktów wiary.

Rodzi to kolejny problem: gdy doświadczony gracz zobaczy, że w sąsiedztwie pojawia się nowe konto, od razu uznaje, że to dodatkowe konto jakiegoś gracza. Nowy gracz nie zdaje sobie sprawy, że zostanie szybko usunięty z mapy świata, bo bardziej doświadczeni gracze już wydali wyrok uznając go za oszusta.

Niestety to nie jest pozytywne doświadczenie dla żadnej ze stron. Nie możemy zmienić przeszłości, ale mamy w zanadrzu kilka zmian rozgrywki, które powinny pomóc w rozwiązaniu tego problemu. Zmiany zostaną wprowadzone w każdym nowym świecie gry, zaczynając od 23 marca, gdy otworzymy serwer Europe 4.

Zanim skupimy się na zmianach, pomówmy trochę o tym, co jest potrzebne nam wszystkim: nowi gracze. Mobilna wersja gry jest potrzebna, aby zainteresować nowe osoby naszą grę. Dlatego pracujemy nie tylko nad nowym interfejsem pod urządzenia dotykowe, ale właśnie nad zmianami, które pomogą nowym graczom odnaleźć się w Stronghold Kingdoms.

Oczywiście premiera gry na iOS i Androida wiąże się z otwarciem nowych serwerów, aby niedoświadczeni gracze mogli spokojnie rozpocząć grę. Te serwery będą posiadać zmiany, o których teraz powiemy.

Zaczynając od Europe 4, wszystkie nowe serwery nie będą miały systemu Epok. Epoki zostaną zastąpione przez Ery, które będą funkcjonować podobnie, jednak zastosowaliśmy się do wielu Waszych uwag. Przykład: Domy i frakcje nie będą już resetowane podczas zmiany Ery, a stolice zachowają bonusy z gildii nawet po ich usunięciu.

Przypominamy: wszystkie nowe serwery będą posiadały nowy system Er, zamiast Epok. Dobra, ale co z problemem dodatkowych kont? Oprócz zmiany Epoki na Erę, wprowadzamy szereg zmiany rozgrywki. Te zmiany będą wprowadzone wyłącznie na nowych serwerach razem z Erami.

Religia – Obecnie wszystkie umiejętności mnichów odblokowują się po uzyskaniu rangi 8. Spowodowało to, że nieuczciwi gracze mogą zakładać drugie konta i w łatwy sposób korzystać z interdyktu lub ekskomuniki. Od teraz umiejętności mnichów będą odblokowywać się od rangi 10 (Interdykt) do 20 (Ekskomunika). Dodatkowo kolejne poziomy interdyktu będą odblokowywać się zależnie od rangi gracza. Przykład: Aby wysłać interdykt do gracza z rangą Hrabia, sam musisz być Hrabią.

Limit punktów wiary – Wprowadzamy limit punktów wiary, aby gracze chętniej korzystali z umiejętności mnichów, zamiast kumulować ogromne ilości tych punktów. Gracze będą zaczynać z limitem wynoszącym 750, który będzie się zwiększać z każdą rangą (zaczynając od 8). Maksymalna ilość punktów wiary wyniesie 200,000 (ranga Królewicz i wyżej). Dzięki temu gracz z niską rangą nie będzie mógł kumulować punktów wiary.

Głosowanie – Obecnie każdy gracz z rangą 4 może głosować w wyborach oraz rządzić w gminie. Dzięki temu gracze tworząc dodatkowe konta w łatwy sposób przejmują wrogie stolice. Na nowych serwerach gracze będą musieli mieć rangę 8, aby brać udział w wyborach.

Walka – Jak już wspominaliśmy, problem dodatkowych kont spowodował, że doświadczeni gracze nie ufają nowym. Gracz, który dopiero zaczyna swoją przygodę w Stronghold Kingdoms szybko traci zapał i przestaje grać, gdy jego wioska zostaje zniszczona bez ostrzeżenia. Z tego powodu postanowiliśmy wprowadzić kilka zmian w walce, aby nowi gracze nie czuli się zagrożeni od początku gry.

Nowe serwery zagwarantują większe bezpieczeństwo nowym graczom:

• Wioski graczy poniżej rangi 8 nie mogą zostać zniszczone, tylko przejęte.
• Zwiększono koszt burzenia wiosek graczy o niskiej randze.
• Umiejętność burzenia wiosek zostaje odblokowana dopiero po zdobyciu rangi Królewicz.

Odbiło nam? Nie. Wierzmy, że te zmiany ochronią nowych, uczciwych graczy oraz zapewnią doświadczonym lordom nowe wyzwania na polu bitwy. Dzięki nowym serwerom korzystanie z dodatkowych kont będzie mniej opłacalne, jednak zdajemy sobie sprawę, że nie odstraszy to całkowicie nieuczciwych graczy. Prosimy więc o Waszą pomoc i zgłaszanie podejrzanych zachowań w grze.

Chcemy również dać Wam znać, że mobilna wersja jest tuż za rogiem. Niedługo otrzymacie kolejne informacje odnośnie systemu Er oraz nowych mechanik.

P.S. – Przypominamy raz jeszcze (nasz gość od PR nalega): Wszystkie zmiany, o których tutaj mówimy będą wprowadzane wyłącznie na nowych serwerach zaczynając od Europe 4. Serwer ten pojawi się 23 marca. Stare serwery będą dalej korzystały z systemu Epok oraz obecnej mechaniki gry.

Miłego dnia!

-XAHIL-
Posts: 9
Joined: Wed Apr 15, 2020 12:16 pm

Re: Dziennik dewelopera: Światy Era i zmiany w rozgrywce

Post by -XAHIL- »

kiedy 3 świat?

-XAHIL-
Posts: 9
Joined: Wed Apr 15, 2020 12:16 pm

Re: Dziennik dewelopera: Światy Era i zmiany w rozgrywce

Post by -XAHIL- »

dzięki za odpowiedź, 13 dni dalej cisza... widać jak macie w poważaniu polskiego gracza, pozdrawiam.

Post Reply

Return to “Wiadomości i aktualizacje klienta”